Tymon o Miłości i wizyta w Zwierzyńcu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 13:37
W "Magazynie bardzo filmowym" premiery tygodnia. Usłyszymy między innymi Tymona Tymańskiego, jednego z bohaterów dokumentu "Miłość" – opowieści o założeniu, rozpadzie i próbie reaktywacji słynnego zespołu jazzowego Miłość.
Fragment plakatu promującego film Miłość
Fragment plakatu promującego film "Miłość"Foto: mat. promocyjne

Film w reżyserii Filipa Dzierżawskiego opowiada o historii i reaktywacji zespołu Miłość – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat ’90. 10 lat po rozpadzie grupy, muzycy Miłości Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy.

"Magazyn Bardzo Filmowym" dziś ze Zwierzyńca, dokąd zajrzymy na Letnią Akademię Filmową . W programie festiwalu najnowsze filmy fabularne, między innymi "Pozycja dziecka" – zdobywca Złotego Niedźwiedzia na Berlinale, świetne dokumenty, retrospektywy kinematografii kubańskiej, niemieckiej, islandzkiej.
Na "Magazyn Bardzo Filmowy" w piątek 9 sierpnia po godz. 20.00 zaprasza Joanna Sławińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Łoziński przyznaje, że jego film spowodował konflikt z ojcem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 16:05
Paweł Łoziński w rozmowie z Joanną Sławińską mówi o tym, dlaczego poczuł się wyzwolony po nakręceniu głośnego filmu "Ojciec i syn". Określa swoje credo dokumentalisty i wyznaje czym różni się jego kino od kina tworzonego przez jego ojca, Marcela Łozińskiego.
rozwiń zwiń