Krzysztof Krawczyk "trollem" u Edyty Bartosiewicz? "Opłaciło się"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 16:05
Krzysztof Krawczyk był zdziwiony, kiedy Edyta Bartosiewicz zaprosiła go do współpracy. Efektem była piosenka "Trudno tak", która cieszy się popularnością do dziś.
Audio
  • Krzysztof Krawczyk opowiada o tym, jak słucha swych piosenek sprzed lat (Lato z Radiem/Jedynka)
Krzysztof Krawczyk podczas koncertu Lata z Radiem w Rudzie Śląskiej 17 sierpnia 2013 r.
Krzysztof Krawczyk podczas koncertu Lata z Radiem w Rudzie Śląskiej 17 sierpnia 2013 r.Foto: Redakcja Lata z Radiem

Krzysztof Krawczyk przyznaje, ze po nagraniu płyty jakiś czas jej słucha, ale potem zaczyna się denerwować, że można było coś lepiej zrobić. - Więc najlepiej nie słuchać - mówi w radiowej Jedynce.
Piosenkarz nagrał dwie płyty z przebojami Elvisa Presleya i obie pokryły się platyną. Sam parę razy w roku wyciąga Presleya i słucha, bo on go uspokaja. - To są bardzo piękne piosenki. Już się takich nie pisze - zauważa artysta w audycji "Lato z Radiem" .

"Tygodzień z Gwiazdą" - Maryla Rodowicz, Doda, De Mono i Ania Wyszkoni o sobie >>>

Na płycie "Country na drogę" jest piosenka "Pokochaj moje marzenia". - Tam były różne utwory bardzo fajne, ale "Pokochaj moje marzenia" się utrwaliło, bo był też program o tym tytule - wspomina artysta.
Na tej samej płycie jest utwór "Lot 205". - Ponoć to numer lotu, w którym zginęła moja przyjaciółka Anna Jantar - mówi Krawczyk. Piękny, liryczny tekst lubiany przez publiczność dla autora nie zawsze kojarzy się wesoło. - Mnie ten utwór kojarzy się nie tylko z odejściem Ani Jantar. Na antenie znalazł się przypadkowo wtedy kiedy zginęła - zdradza piosenkarz. Jemu ten utwór kojarzy się ze wszystkimi, którzy odeszli, od rodziców począwszy, a na przyjaciołach skończywszy.
Krzysztof Krwaczyk wspomina piosenkę "Trudno tak (razem być nam ze sobą...)", którą nagrał z Edytą Bartosiewicz. Utwór powstał gdzieś na południu Europy i był w tamtych krajach dość popularny, więc zdecydowano się przenieść go na polski grunt. Słowa napisała Edyta. - Byłem zdziwiony, że zdecydowała się na współpracę ze mną - wyznaje piosenkarz. Jej towarzystwo było wręcz oburzone, a jedna z piosenkarek napisała, że "co ty z tym trollem będziesz śpiewać?". Wokalista się tym nie przejął. W nagranie teledysku włożył wiele serca i opłaciło się, bo piosenka żyje do dziś. A czasami na ulicy podchodzą do niego pary, które dziękują, bo dzięki temu utworowi znowu się zeszli. - Więc swoje zadanie ten utwór spełnił - mówi artysta.

24 sierpnia Krzysztof Krawczyk był gwiazdą wieczoru Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju.

>>> Zobacz koncerty Lata z Radiem

Z przyjemnością informujemy także o dodatkowym, powakacyjnym spotkaniu z Latem z Radiem! 7 września zagramy w Kozienicach!

Lato z Radiem to strefa dobrej zabawy: poza występami gwiazd polskiej muzyki, każdy znajdzie atrakcje dla siebie. W ramach koncertów za każdym razem odbywają się ciekawe konkursy z wartościowymi nagrodami, liczne gry i zabawy oraz pokaz sztucznych ogni. Natomiast wszystkich pragnących poznać tajniki pracy dziennikarza radiowego do studia plenerowego radiowej Jedynki zaprasza Karolina Rożej.
Polecamy także płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszyć będzie najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Płyta do nabycia na stronie >>> sklep.polskieradio.pl

(ag)

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk na scenie czuje się jak lew na polowaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:35
- To jest druga natura. Tak jak lew chce zapolować, bo jest głodny, tak samo ja ciągle jestem głodny mojej publiczności. Może oni to wyczuwają i dlatego jest tak fajnie - mówił w Jedynce Krzysztof Krawczyk, który w tym roku świętuje 50-lecie działalności artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk. Zabłocone buciki, operetka i "Szatan z siódmej klasy"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 16:37
- To były beztroskie czasy. Choć dorośli mówili, że coś jest nie tak z tą Polską - wspomina swoje dzieciństwo Krzysztof Krawczyk w pierwszym odcinku Tygodnia z Gwiazdą w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdy nam śpiewał Elvis Presley". Amerykański sen Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 16:05
Artysta w pierwszej połowie lat 80. przebywał w Stanach Zjednoczonych. Wspomina ten pobyt bardzo przyjemnie, choć - jak twierdzi - wrócił na tarczy i wielkiej kariery nie zrobił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krawczyk i Olbrychski walnęli duecik

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 14:20
Piosenek Krzysztofa Krawczyka słuchają różne pokolenia. Nagrał ponad 100 płyt i około tysiąca utworów. Każdy z nich ma jakąś historię. Najlepsze powstawały w niecałą godzinę.
rozwiń zwiń