Krzysztof Krawczyk i piosenki z przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 17:12
- Dla mnie to sytuacja przedziwna... w ogóle nie czuję, że to już 50 lat na scenie - mówi wokalista w audycji "Lato z Radiem".
Audio
  • "Bo sława tak często zniesławia" - ostatnie spotkanie z Krzysztofem Krawczykiem w cyklu "Tydzień z Gwiazdą" (Lato z Radiem/Jedynka)
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykFoto: Redakcja Lata z Radiem

W związku z jubileuszem pracy na scenie Krzysztof Krawczyk ponownie zaszył się w K & K Studio w Poznaniu. Przy pracy nad płytą "Pół wieku człowieku" używał mikrofonu, który służy mu od kilkunastu lat. Na krążku pojawiają się także goście.

- Ras Luta to grupa grająca reggae bardzo stylowo. Zapytali mojego menadżera Andrzeja Kosmalę, czy nie mógłbym zaśpiewać w ich utworze. On powiedział: "dobrze, ale wy spróbujcie zrobić coś z tą piosenką" - opowiada Krzysztof Krawczyk w cyklu "Tydzień z Gwiazdą".

Tydzień z Gwiazdą - Ania Wyszkoni, Perfect, Stachursky, Andrzej Piaseczny o sobie samych >>>

Jedną z piosenek napisał na płytę Ryszard Poznakowski; w innej gościnnie wystąpił Norbi, a wszystkie z piosenek mają przesłania. - Żeby zawsze śpiewać o czymś... - dopowiada Krzysztof Krawczyk w rozmowie z Anitą Karwacką.

Koncerty Lata z Radiem - oglądaj kiedy chcesz >>>

(asz)

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk na scenie czuje się jak lew na polowaniu

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 22:35
- To jest druga natura. Tak jak lew chce zapolować, bo jest głodny, tak samo ja ciągle jestem głodny mojej publiczności. Może oni to wyczuwają i dlatego jest tak fajnie - mówił w Jedynce Krzysztof Krawczyk, który w tym roku świętuje 50-lecie działalności artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk. Zabłocone buciki, operetka i "Szatan z siódmej klasy"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2013 16:37
- To były beztroskie czasy. Choć dorośli mówili, że coś jest nie tak z tą Polską - wspomina swoje dzieciństwo Krzysztof Krawczyk w pierwszym odcinku Tygodnia z Gwiazdą w audycji "Lato z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdy nam śpiewał Elvis Presley". Amerykański sen Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 16:05
Artysta w pierwszej połowie lat 80. przebywał w Stanach Zjednoczonych. Wspomina ten pobyt bardzo przyjemnie, choć - jak twierdzi - wrócił na tarczy i wielkiej kariery nie zrobił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krawczyk i Olbrychski walnęli duecik

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 14:20
Piosenek Krzysztofa Krawczyka słuchają różne pokolenia. Nagrał ponad 100 płyt i około tysiąca utworów. Każdy z nich ma jakąś historię. Najlepsze powstawały w niecałą godzinę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk "trollem" u Edyty Bartosiewicz? "Opłaciło się"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 16:05
Krzysztof Krawczyk był zdziwiony, kiedy Edyta Bartosiewicz zaprosiła go do współpracy. Efektem była piosenka "Trudno tak", która cieszy się popularnością do dziś.
rozwiń zwiń