Celina z "Czasu honoru": jestem postacią wyklętą

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 16:22
- Ta seria jest bardziej "szpiegowska". Nikt nikomu nie ufa, każdy patrzy drugiemu na ręce. Scenarzyści Ewa Wencel i Jarosław Sokół dokonali czegoś niezwykłego - mówi aktorka Olga Bołądź. VI seria znakomitego serialu już w telewizji.
Audio
  • Olga Bołądź o pracy w teatrze i przy serialu "Czas honoru" (Lato z Radiem/Jedynka)
Olga Bołądź na planie Czasu honoru
Olga Bołądź na planie "Czasu honoru"Foto: mat. promocyjne

Już 1 września w TVP 2 premiera pierwszego odcinka VI serii najlepszego polskiego serialu historycznego "Czas honoru" . Widzowie śledzić będą powojenne losy przyjaciół, polskich żołnierzy działających w konspiracji, oraz ich rodzin.

Muzyka do serialu "Czas honoru" - płyta do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

- Moja bohaterka, Celina Dłużewska będzie miała dużo wspólnego z Rainerem (w tej roli Piotr Adamczyk - przyp.red.), którego przecież nienawidzi. Zostanie zmuszona do współpracy i niektórzy będą myśleć  że kolaboruje... Jak się okaże, nie jest łatwo odciąć się od przeszłości i spróbować budować coś w 1946 roku. Jestem trochę wyklętą postacią - opowiada w audycji "Lato z Radiem" aktorka Olga Bołądź .
Dla aktorów, odtwórców głównych ról, praca przy "Czasie honoru" trwa już pięć lat, ale nie odbywa się w sposób ciągły. - Za każdym razem to nowa przygoda. W wejściu w rolę pomaga kostium, scenografia, również język. Mi się ci ludzie kojarzą z inną jakością bycia. By postać była wiarygodna, trzeba brać pod uwagę inne wychowanie, inną osobowość, pewien pietyzm i dokładność - dodaje gość Jedynki w rozmowie z Małgorzatą Raduchą.

Czy serial zakończy się na roku po wojnie? - rozmowa z Jarosławem Sokołem >>

Aktorka podkreśla, jak wielką zasługę dla sukcesu serialu mają świetne scenariusze kolejnych odcinków, które piszą Ewa Wencel i Jarosław Sokół. - Oni bardzo pilnują szczegółów, a dodatkowo wymyślają świetne intrygi i rozwijają wątki. Dla nich ogromne chapeau bas i mój prywatny szacunek jako do świetnych specjalistów - mówi Olga Bołądź.

Jakie drogi artystycznego rozwoju wybiera w swoim życiu aktorka? Co robi, gdy nie dzwonią telefony z propozycjami ról? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycja "Lato z Radiem" na antenie Jedynki - od poniedziałku do soboty między godziną 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

(asz)

''

Zobacz więcej na temat: FILM HISTORIA olga bołądź

Czytaj także

"Przez teatr moje dziecko zapomniałoby, jak wyglądam"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2012 19:29
Aktorka Magdalena Różczka potrafi pogodzić ze sobą pracę zawodową, wychowywanie ukochanej córeczki i udział w wielu akcjach charytatywnych. O licznych aktywnościach opowiadała w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena "Wanda" Różczka przy radiowym mikrofonie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 01:57
Patriotyczny wydźwięk pierwszych dni maja oraz rozpoczęcie zdjęć do nowego sezonu "Czasu honoru" stały się dla gości "Magazynu bardzo filmowego" pretekstem do rozmowy o filmach... propagandowych.
rozwiń zwiń