Olek Klepacz dał pierwszy koncert na dachu akademika

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 13:32
Olek Klepacz przyznaje, że na początku lat 80-tych kiedy powstawała Formacja Nieżywych Schabuff zespół chciał być w opozycji do całej sceny muzycznej. Dlatego zdecydowali się pójść w całkowity surrealizm.
Audio
  • Olek Klepacz: Grało się gdzie się dało (Lato z Radiem/Jedynka)
Olek Klepacz podczas koncertu Lata z Radiem w Gnieźnie 3 sierpnia 2013 r.
Olek Klepacz podczas koncertu Lata z Radiem w Gnieźnie 3 sierpnia 2013 r.Foto: Redakcja Lata z Radiem

Zaczęło się od nazwy. - Zmienialiśmy nazwę naszej kapeli niemal co pięć minut - mówi muzyk w audycji "Lato z Radiem" . Ich nazwa już na początku wzbudzała wiele kontrowersji i właśnie o to chodziło. Chcieli zwrócić na siebie uwagę. - Chodziło o pewien przelot, odjazd i taki melanż słowny. Mrożek, Gombrowicz, to są te klimaty - wspomina.

Koncerty Lata z Radiem - Formacja Nieżywych Schabuff [wideo] >>>
Ale nie tylko literatura była dla nich inspiracją. Zobaczyli koncert Beatlesów na dachu wytwórni muzycznej w zimny i wietrzny dzień 30 stycznia 1969 roku w Londynie.

Dlatego pierwszy koncert jaki zagrali, to był koncert w Częstochowie na dachu akademika. – Nie było sceny, więc daszek akademika doskonale się do tego nadawał – wyznaje Olek Klepacz . Publiczność polegiwała z piwkiem wokół akademika i słuchała.

"Tydzień z Gwiazdą", którego bohaterem jest FNS na antenie Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku (2-6 września) między godz. 9.00 a 13.00.

Przygotowała Anita Karwacka

(ag)

Czytaj także

Olek Klepacz: w sztuce najważniejsze są emocje

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 18:17
- Dają możliwość oderwania się od rzeczywistości. O to chodzi w muzie i w sztuce - powiedział w Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff, Olek Klepacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem wystartowało! Doda gwiazdą pierwszego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 13:00
- Bardzo serdecznie zapraszam, to będzie cudowny koncert obfitujący w wiele niespodzianek. Na scenie i nie tylko - powiedziała w radiowej Jedynce Doda, która będzie gwiazdą wieczoru pierwszego dnia koncertów na trasie Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formacja Nieżywych Schabuff znowu nagrywa. "To będzie przełom"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 19:02
Po pięciu latach od wydania ostatniej płyty Formacja Nieżywych Schabuff znów weszła do studia. Nowy materiał promuje piosenka "Kochankowie na czasie", a premiera całego krążka planowana jest na jesień 2013 roku.
rozwiń zwiń