X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olek Klepacz dał pierwszy koncert na dachu akademika

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 13:32
Olek Klepacz przyznaje, że na początku lat 80-tych kiedy powstawała Formacja Nieżywych Schabuff zespół chciał być w opozycji do całej sceny muzycznej. Dlatego zdecydowali się pójść w całkowity surrealizm.
Audio
  • Olek Klepacz: Grało się gdzie się dało (Lato z Radiem/Jedynka)
Olek Klepacz podczas koncertu Lata z Radiem w Gnieźnie 3 sierpnia 2013 r.
Olek Klepacz podczas koncertu Lata z Radiem w Gnieźnie 3 sierpnia 2013 r.Foto: Redakcja Lata z Radiem

Zaczęło się od nazwy. - Zmienialiśmy nazwę naszej kapeli niemal co pięć minut - mówi muzyk w audycji "Lato z Radiem" . Ich nazwa już na początku wzbudzała wiele kontrowersji i właśnie o to chodziło. Chcieli zwrócić na siebie uwagę. - Chodziło o pewien przelot, odjazd i taki melanż słowny. Mrożek, Gombrowicz, to są te klimaty - wspomina.

Koncerty Lata z Radiem - Formacja Nieżywych Schabuff [wideo] >>>
Ale nie tylko literatura była dla nich inspiracją. Zobaczyli koncert Beatlesów na dachu wytwórni muzycznej w zimny i wietrzny dzień 30 stycznia 1969 roku w Londynie.

Dlatego pierwszy koncert jaki zagrali, to był koncert w Częstochowie na dachu akademika. – Nie było sceny, więc daszek akademika doskonale się do tego nadawał – wyznaje Olek Klepacz . Publiczność polegiwała z piwkiem wokół akademika i słuchała.

"Tydzień z Gwiazdą", którego bohaterem jest FNS na antenie Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku (2-6 września) między godz. 9.00 a 13.00.

Przygotowała Anita Karwacka

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olek Klepacz: w sztuce najważniejsze są emocje

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 18:17
- Dają możliwość oderwania się od rzeczywistości. O to chodzi w muzie i w sztuce - powiedział w Jedynce lider Formacji Nieżywych Schabuff, Olek Klepacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem wystartowało! Doda gwiazdą pierwszego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 13:00
- Bardzo serdecznie zapraszam, to będzie cudowny koncert obfitujący w wiele niespodzianek. Na scenie i nie tylko - powiedziała w radiowej Jedynce Doda, która będzie gwiazdą wieczoru pierwszego dnia koncertów na trasie Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Formacja Nieżywych Schabuff znowu nagrywa. "To będzie przełom"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 19:02
Po pięciu latach od wydania ostatniej płyty Formacja Nieżywych Schabuff znów weszła do studia. Nowy materiał promuje piosenka "Kochankowie na czasie", a premiera całego krążka planowana jest na jesień 2013 roku.
rozwiń zwiń