X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tytuł "Baboki" nie przypadł do gustu Markowi Niedźwieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 13:35
- Pamiętam jak kilka godzin czekałem na korytarzu na opinię Marka Niedźwieckiego dotyczącą piosenki "Baboki". Podszedł Marek Jackowski i zapytał: co tak siedzisz? Wyjaśniłem, a on na to: no to sobie jeszcze poczekasz - wspomina początki Formacji Nieżywych Schabuff jej lider Olek Klepacz.
Audio
  • Tytul "Baboki" nie przypadł do gustu Markowi Niedźwieckiemu (Lato z Radiem/Jedynka)
Olek Klepacz i Formacja Nieżywych Schabuff
Olek Klepacz i Formacja Nieżywych Schabuff Foto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Olek Klepacz był wytrwały. Czekał całą noc, a łatwo nie było, bo musiał się ukryć przed groźnymi strażnikami radiowymi. - Nigdy nie byłem taki okrutny - tłumaczy Marek Niedźwiecki . - Przyjmowałem te młode, świeże zespoły, które przynosiły swoje pierwsze, debiutanckie płyty, albo jedną piosenkę i zawsze bardzo otwarcie mówiłem, co myślę - dodaje.

Tydzień z Gwiazdą - wszystkie tajemnice FNS >>>

Dziennikarz podkreśla jednak, że opisana przez lidera Formacji Nieżywych Schabuff sytuacja mogła dotyczyć piosenki "Baboki”. - Powiedziałem mu: jak piosenka może nosić tytuł "Baboki”? To jest okropny tytuł - wspomina Marek Niedźwiecki.

Olek Klepacz i FNS wystąpią na ostatnim koncercie Lata z Radiem w Kozienicach - zapraszamy na koncert >>>
Olek Klepacz wyjaśnił wtedy, że Baboki to dobre duchy. Tytuł zmieniono. Utwór w radiu zapowiadano - "O dobrych to duchach piosenka”.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gdy nam śpiewał Elvis Presley". Amerykański sen Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 16:05
Artysta w pierwszej połowie lat 80. przebywał w Stanach Zjednoczonych. Wspomina ten pobyt bardzo przyjemnie, choć - jak twierdzi - wrócił na tarczy i wielkiej kariery nie zrobił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz dał pierwszy koncert na dachu akademika

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 13:32
Olek Klepacz przyznaje, że na początku lat 80-tych kiedy powstawała Formacja Nieżywych Schabuff zespół chciał być w opozycji do całej sceny muzycznej. Dlatego zdecydowali się pójść w całkowity surrealizm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub wesołego szampana. Hit o proletariuszu i śwince

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 21:14
- Chciałabym, chciała śpiewały wszystkie dziewczyny. "Klub wesołego szampana" to był jeden z największych przebojów 1988 roku - powiedział w audycji "Lato z Radiem" dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń