Lato z Radiem i "Zdrada Kopernika"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 20:08
Redaktor Dybowski nigdy nie przypuszczał, że to się może zdarzyć w Polsce. Dzięki zainteresowaniu Kopernikiem zostaje wciągnięty w kryminalną aferę, której nawet nie potrafiłby sobie wyobrazić parę dni wcześniej…
Fragment okładki książki Zdrada Kopernika
Fragment okładki książki "Zdrada Kopernika"Foto: mat. prasowe

Czy naprawdę istnieje egzemplarz "Narratio Prima", dzieła Joachima Retyka ujawniającego teorie Kopernika, w którym słynny astronom wyparł się swoich tez? I co wspólnego mają z tym badania nad tajemniczą kochanką Kopernika, Anną Schilling? Gra toczy się nie tylko o wielkie pieniądze, ale i o życie.

Nauka w radiowej Jedynce >>>

Tak wygląda fabuła książki "Zdrada Kopernika". Jej autor Artur Górski będzie gościem Romana Czejarka w czwartkowej audycji "Lato z Radiem".

Zadzwonimy także do Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, które otwarto w 1948 roku.

Nie zabraknie również spotkania z Olkiem Klepaczem i Formacją Nieżywych Schabuff w cyklu "Tydzień z Gwiazdą" oraz konkursów z nagrodami.

Do słuchania audycji "Lato z Radiem" zapraszamy w czwartek, 5 września między godz. 9.00 a 13.00.

Czytaj także

Karol Okrasa: nie ma zdrowych hot dogów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:11
- Hot dog składa się z dwóch podstawowych niezdrowych elementów: bułki i parówki - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Karol Okrasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tytuł "Baboki" nie przypadł do gustu Markowi Niedźwieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 13:35
- Pamiętam jak kilka godzin czekałem na korytarzu na opinię Marka Niedźwieckiego dotyczącą piosenki "Baboki". Podszedł Marek Jackowski i zapytał: co tak siedzisz? Wyjaśniłem, a on na to: no to sobie jeszcze poczekasz - wspomina początki Formacji Nieżywych Schabuff jej lider Olek Klepacz.
rozwiń zwiń