X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Vivaldi napisał "Cztery pory roku", a Formacja Nieżywych Schabuff...

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 15:43
- Pełna petarda. Wiedzieliśmy, że to czysta, żywa energia - powiedział w kolejnym odcinku "Tygodnia z Gwiazdą" audycji "Lato z Radiem" Olek Klepacz o piosence "Lato".
Audio
  • Olek Klepacz o piosence Formacji Nieżywych Schabuff "Lato" (Jedynka/Lato z Radiem
Koncert Formacji Nieżywych Schabuff
Koncert Formacji Nieżywych SchabuffFoto: PAP/Archiwum/Jan Bogacz

Każdy artysta wie, że dobrze jest mieć w swoim repertuarze piosenkę o lecie. Istnieje bowiem szansa, że stanie się wielkim przebojem. Wiedział też o tym lider Formacji Nieżywych Schabuff Olek Klepacz.

Artysta przyznaje, że FNS namawiano do nagrania wersji włoskiej i angielskiej piosenki "Lato". Dyskusję na ten temat szybko jednak uciął, stwierdzając, że takie rzeczy rodzą się raz w życiu i kontynuowanie tego nie ma sensu. - Vivaldi napisał "Cztery pory roku", a Formacja Nieżywych Schabuff napisała "Lato" - powiedział Klepacz i dodał, że kolejne wersje mogłyby tylko zniszczyć powodzenie piosenki.

Teledysk do piosenki powstawał w garażu u Marka Kościkiewicza. - Zaprosiliśmy przyjaciół. Był Piasek, zespół Mafia, Agnieszka Maciąg, Nazar. Bardzo dobrze się bawiliśmy, a Marek, wspólnie z Jarkiem Żamojdą, kręcili - powiedział Olek Klepacz.

A Lato z Radiem? Liderowi Formacji Nieżywych Schabuff kojarzy się z dzieciństwem, małym odbiornikiem radiowym taty,  z miejscowością Piaski, z domkami kempingowymi z płyty paździerzowej, z dzikami, które blisko podchodziły, i z wielką miłością. - Kochałem się w pięknej dziewczynie, która miała zeza. Poczytywałem sobie to za niezwykły walor - powiedział Klepacz. Lato z Radiem to też koncerty Formacji Nieżywych Schabuff.

Koncerty Lata z Radiem - Formacja Nieżywych Schabuff [wideo] >>>

Inna historia wiąże się z koncertem w Białymstoku. FNS grała w teatrze, a publiczność rzucała w nich pieniędzmi. - To było przed naszą pierwszą płytą. Nasz wokalista upił się i upadł na scenę. Zostaliśmy obrzuceni złotówkami. To było ciężkie przeżycie, ale trzeba było to znieść i podnieść się. Nie mówiłem tego nigdy wcześniej - przyznał Olek Klepacz.

tj

Lato z Radiem. Zapraszamy na dogrywkę do Kozienic >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olek Klepacz dał pierwszy koncert na dachu akademika

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 13:32
Olek Klepacz przyznaje, że na początku lat 80-tych kiedy powstawała Formacja Nieżywych Schabuff zespół chciał być w opozycji do całej sceny muzycznej. Dlatego zdecydowali się pójść w całkowity surrealizm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub wesołego szampana. Hit o proletariuszu i śwince

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 21:14
- Chciałabym, chciała śpiewały wszystkie dziewczyny. "Klub wesołego szampana" to był jeden z największych przebojów 1988 roku - powiedział w audycji "Lato z Radiem" dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tytuł "Baboki" nie przypadł do gustu Markowi Niedźwieckiemu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 13:35
- Pamiętam jak kilka godzin czekałem na korytarzu na opinię Marka Niedźwieckiego dotyczącą piosenki "Baboki". Podszedł Marek Jackowski i zapytał: co tak siedzisz? Wyjaśniłem, a on na to: no to sobie jeszcze poczekasz - wspomina początki Formacji Nieżywych Schabuff jej lider Olek Klepacz.
rozwiń zwiń