X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe czytanie Fredry. "Gwałtu, co się dzieje"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 21:43
Dzień z twórczością Aleksandra Fredry na antenie radiowej Jedynki upłynął również pod znakiem transmisji z czytania sztuki "Gwałtu, co się dzieje" w reżyserii Andrzeja Seweryna. Ci, którzy przegapili to wydarzenie mogą posłuchać czytania na naszej stronie.
Audio
  • Narodowe czytanie Fredry "Gwałtu, co się dzieje" (Jedynka)
Andrzej Seweryn podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro w warszawskim Ogrodzie Saskim podczas czytania komedii Gwałtu, co się dzieje
Andrzej Seweryn podczas ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro" w warszawskim Ogrodzie Saskim podczas czytania komedii "Gwałtu, co się dzieje"Foto: PAP/Jacek Turczyk

Rok temu cała Polska czytała księgi "Pana Tadeusza"; w tym - 7 września - Kancelaria Prezydenta RP zaprosiła do poświęcenia uwagi dziełom Aleksandra Fredry.

Tradycyjnie w akcję włączył się Program Pierwszy Polskiego Radia. Przez cały dzień relacjonowaliśmy dla Państwa przygotowania do Narodowego czytania dzieł Aleksandra Fredry oraz przebieg akcji w różnych zakątkach Polski.

Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry - poznaj szczegóły!

Wyjątkowym wydarzeniem była specjalnie na ten dzień przygotowana przez dziennikarzy Radiowej Jedynki, dźwiękowa wersja "Zemsty". Kolejne fragmenty wyjątkowego słuchowiska prezentowaliśmy przez cały dzień na naszej antenie oraz stronie internetowej. Reżyserii tego niezwykłego przedsięwzięcia podjął się Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

W sobotę po godz. 19 radiowa Jedynka transmitowała czytanie sztuki "Gwałtu, co się dzieje" w reżyserii Andrzeja Seweryna.

Czytali: Grażyna Barszczewska, Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Szymon Kuśmider, Marta Kurzak, Anna Nehrebecka, Olgierd Łukaszewicz, Jarosław Gajewski, Paweł Krucz, Marcin Jędrzejewski, Piotr Cyrwus, Henryk Łapiński, Antoni Ostrouch, Przemysław Pawlicki, Marta Alaborska, Afrodyta Weselak, Paulina Komenda

Didaskalia: Leszek Teleszyński

Muzyka: Olo Walicki

Realizacja dźwiękowa: Andrzej Brzoska

Zapraszamy do obejrzenia filmu z próby czytania "Gwałtu, co się dzieje”.

(ag)

Zobacz więcej na temat: Aleksander Fredro
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch jako Papkin. Będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 21:47
Z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego już po raz drugi odbędzie się Wielkie Narodowe Czytanie. W dobie powszechnej niechęci do książek to coś niezwykłego. A w Radiowej Jedynce dziennikarze znani z naszej anteny będą czytali "Zemstę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowe czytanie Fredry. "Tusk Cześnikiem, Kaczyński jako Rejent?"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 09:09
Zdaniem Janusza Kukuły, dyrektora Teatru Polskiego Radia, Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry to "zbiorowa, oczyszczająca kąpiel".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyło Narodowe czytanie dzieł Fredry. Rozpoczął prezydent Komorowski

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 11:41
Dziś ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie, poświęcona utworom Aleksandra Fredry, XIX-wiecznego komediopisarza i pamiętnikarza. Jego utwory są czytane w ponad sześciuset polskich miejscowościach. Patronat nad akcją objęło Polskie Radio.
rozwiń zwiń