"Lato z Radiem" na Mixerze Regionalnym w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 13:00
W niedzielę w "Lecie z Radiem" gościł w Łodzi. Poznawaliśmy miasto i jego okolice oraz wszelkie atrakcje związane z Łodzią.
Audio
  • Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i Maciej Łaski z UM mówią o połączeniu tradycji i nowoczesności w Łodzi i regionie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Krzysztof Kiljański i Michał Szulim o projekcie Grechuta (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Damian Misiak i Tomasz Głaz opowiadają o starych tramwajach i autobusie Ikarus (Lato z Radiem/Jedynka)
Łódź, fabryka Poznańskiego
Łódź, fabryka PoznańskiegoFoto: Wikipedia/Bronisław Wilkoszewski (1847-1901)

Projekt Grechuta, pokaz starych tramwajów, koncerty, warsztaty z robotyki, gry dla dzieci, degustacja potraw, atrakcje turystyczne okolic Łodzi. To wszystko na Mixerze Regionalnym i na antenie radiowej Jedynki.

Mixer odbywa się po raz drugi. Kiedyś impreza była znana pod nazwą Jarmark Wojewódzki. Ma pokazać to co w Łodzi najatrakcyjniejsze.
- Zmieniliśmy nazwę, bo chcemy pokazać połączenie tradycji z nowoczesnością. Taki miks – wyjaśnia Maciej Łaski, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego.
Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień wyjaśnia, że impreza ma na celu umożliwienie powiatom i gminom województwa pokazanie co u siebie robią i co cenią. Zwłaszcza, że region i sama Łódź to połączenie tradycji z nowoczesnością.

Wśród wielu atrakcji Miksera będzie koncert zespołu Plateau z projektem Grechuta. - Tonowe aranżacje piosenek Marka Grechuty - wyjaśniają Krzysztof Kiljański i Michał Szulim. Koncert, w który weźmie udział wielu znanych wokalistów i wokalistek rozpoczyna się o 16 w Atlas Arenie.

Wśród wielu stoisk ma swoje również Klub Miłośników Starych Tramwajów i Frakcja Czerwonego Ikarusa. - Stare pojazdy maja dusze - przekonują Damian Misiak i Tomasz Głaz.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

[photoDescription]

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem 2013 Łódź

Czytaj także

Colargol i Uszatek. Se-ma-for to Hollywood w skali mikro

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:06
Dawno, dawno temu, gdy z małego ekranu nie straszyły dzieci japońskie potworki, mogliśmy podziwiać przygody kotów Filemona i Bonifacego, Misia Uszatka i Colargola. Filmy powstały w łódzkiej wytwórni filmów lalkowych i rysunkowych Se-ma-for.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obraz. Słowo. Tuwim”. Wszystko, co trzeba wiedzieć o twórcy "Lokomotywy"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 15:24
Projekt prezentowany w łódzkiej galerii Re:Medium inspirowany jest poematem Juliana Tuwima "Bal w Operze”.
rozwiń zwiń