Pectus dojrzewa z każdą płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 13:00
W lutym ukazała się najnowsza płyta zespołu Pectus "Siła braci". Pod koniec sierpnia krążek pokrył się złotem. - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że ta płyta stworzona przez czterech braci po prostu się podoba - mówią członkowie Pectus.
Audio
  • Pectus o płycie "Siła braci": to są historie z życia braci (lato z Radiem/Jedynka)
Tomasz Szczepanik i Pectus i podczas koncertu Lata z Radiem w Wałczu 4 sierpnia 2013 roku
Tomasz Szczepanik i Pectus i podczas koncertu Lata z Radiem w Wałczu 4 sierpnia 2013 rokuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Tomek Szczepanik cieszy się, że historie opowiedziane na płycie docierają do ludzi. - Nasza muzyka też dociera do słuchaczy, coś powoduje, jakieś określone emocje, czy radość, czy śmiech, czy czasem łzy - dodaje. Na płycie jest 11 utworów, czyli 11 historii. Tekst i muzykę napisał sam wokalista zespołu.

To są historie z życia jego i braci. To marzenia o tym, że czterech chłopaków z małej miejscowość jaką są Bogoniowice marzy, aby zostać gwiazdami i grać na światowych scenach muzycznych. I te marzenia się spełniają.

Koncerty Lata z Radiem - Pectus [wideo] >>>

To trzecia płyta zespołu Pectus, ale pierwsza nagrana wspólnie z braćmi. Tomek zauważa, że z każdą płytą dojrzewają jako artyści, ale przede wszystkim jako ludzie, mężczyźni, twórcy. Wszystko, co wydarza się w życiu procentuje w postaci dźwięków i w postaci wrażliwości, jaka jest na tej płycie.

"Tygodzień z Gwiazdą" - Formacja Nieżywych Schabuff, Krzysztof Krawczyk, Doda, De Mono o sobie >>>

Do nagrania zaprosili muzyków, którzy wzbogacili brzmieniowo zespół. W utworze "Barcelona" pojawia się hiszpańska gitara. W utworze "Jak daleko, jak blisko" pojawia się długi flet irlandzki, w innych utworach pojawiają się koza szkocka i gitara dobro, która jest wykorzystywana w muzyce bluesowej. Ta płyta to jak podróż do miejsc, w których byli i w których chcieliby być. Mają nadzieję, że na kolejnej płycie takie akcenty również będą.

Pectus powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Od października 2011 roku nowy skład zespołu Pectus tworzą Tomasz Szczepanik i jego trzej bracia: Mateusz, Marek oraz Maciej. Absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nigdy wcześniej nie grali wspólnie.
[photoDescription]

Czytaj także

Pectus: decyzja o powstaniu zespołu zapadła po grzybobraniu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 15:48
Zanim zajęli się muzyką bracia Szczepanik imali się różnych zajęć. Aż do pewnego pięknego dnia, gdy wybrali się na grzyby…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pectus spóźnił się na koncert przez awarię helikoptera

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 14:52
Zespół Pectus jeden jedyny raz nie dojechał na czas na występ. Leciał na koncert helikopterem i okazało się, że w maszynie był wadliwy przewód paliwowy.
rozwiń zwiń