X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Boberek: jestem zmęczony piosenką "Wyginam śmiało ciało"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 14:18
- Mam postaci, które darzę sentymentem. Jednak nie karmię się tym, nie tęsknię za nimi. Ważne jest to, co aktualnie zajmuje mi głowę - mówił w Jedynce aktor, który brawurowo użyczył głosu królowi Julianowi w "Madagaskarze".
Audio
  • Jarosław Boberek o pracy nad dubbingiem (Lato z Radiem/Jedynka)
Jarosław Boberek
Jarosław BoberekFoto: Redakcja Lata z Radiem

Nie mniejszym hitem niż sam film była piosenka "Wyginam śmiało ciało". Wykonuje ją, głosem króla Juliana, Jarosław Boberek. Aktor nie przepada jednak za tym utworem. - Lepszy jest niedosyt niż przesyt. A wiadomo co się stało z tą piosenką. Zrobiła zawrotną karierę. Gościła w domach, ogródkach. Gdy miał miejsce największy boom, to doszły do tego jeszcze pikniki wyborcze. Do tej pory można tę piosenkę usłyszeć również na meczach koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, a nawet na konkursach rzutu oszczepem - żartował Jarosław Boberek.

Gość audycji "Lato z Radiem" jest jednym z największych specjalistów od dubbingu w Polsce. W pracy tej nie przeszkadza mu fakt, że podczas nagrania w studiu jest zwykle sam, bez towarzyszenia innych aktorów. - Pewnie, że lepiej byłoby zagrać scenę miłosną z żywą koleżanką. Natomiast możliwości techniczne są w tej chwili tak nieprawdopodobne, że głos wrzucony na osobną ścieżkę może podlegać dowolnym przeróbkom. Nie byłoby tak, gdyby aktorzy nagrywali jednocześnie - tłumaczył.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Janda wraca do "Medei". Główne role zagrają dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 18:19
- Jestem za tym, żeby zarówno sposób grania, jak i porozumiewania się z widzem wynikał z tematu, a nie z założenia poza tekstem – mówiła w Jedynce Krystyna Janda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska Światłoczuła: podróż z Danutą Szaflarską

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 10:36
"Sztuka na kółkach", "wspaniałe objazdowe kino" - tak nazywają akcję "Polska światłoczuła" jej pomysłodawcy Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart. Celem jest promowanie kinematografii oraz zachęcanie do dialogu twórców filmów i widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Schejbal: teatr jest moim domem

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 12:16
- Zawsze uważałem, że aktor nie powinien siedzieć w jednym miejscu. To wędrujący zawód i jeśli ktoś się na niego decyduje, powinien często zmieniać teatry - Jerzy Schejbal opowiadał słuchaczom radiowej Jedynki co najbardziej ceni w aktorstwie.
rozwiń zwiń