"Barcelona" zespołu Pectus opowiada prawdziwą historię

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 15:10
Wszystkie teksty na płytach Pectusa są autorstwa Tomasza Szczepanika, wokalisty zespołu. Każdy utwór to inna historia oparta na faktach.
Audio
  • Tydzień z Gwiazdą: Pectus - odcinek 4. (Lato z Radiem/Jedynka)
Zespół Pectus i złota płyta za krążek Siła Braci
Zespół Pectus i złota płyta za krążek "Siła Braci"Foto: Redakcja Lata z Radiem

Koncerty Lata z Radiem - Pectus [wideo] >>>

Przykładem jest przebój "Barcelona" pochodzący z wydanej w tym roku płyty "Siła braci". - Trzy moje dobre znajome udały się na babski wyjazd do Barcelony. Po powrocie całkowicie odmieniły swoje życie. Jest to o tyle ciekawe, że z perspektywy kilku lat widać, że decyzje, które wtedy podjęły, były trafne. Świadczy to o tym, że czasem w życiu trzeba podjąć bardzo trudne decyzje, być ich pewnym i brać za nie odpowiedzialność. Czasem warto też zaryzykować - mówił w Jedynce Tomasz Szczepanik.

Ten optymizm słychać też w tekście i muzyce "Barcelony". - W tej historii jest tylko słońce i radość z tego, że się udało. Hiszpańska gitara swoim brzemieniem podkreśla ten charakterystyczny klimat miasta Barcelony - podkreślał w kolejnym odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Tomasz Szczepanik.

"Tygodzień z Gwiazdą" - Formacja Nieżywych Schabuff, Krzysztof Krawczyk, Doda, De Mono o sobie >>>

Materiał Anity Karwackiej.

pg

Czytaj także

Pectus: decyzja o powstaniu zespołu zapadła po grzybobraniu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 15:48
Zanim zajęli się muzyką bracia Szczepanik imali się różnych zajęć. Aż do pewnego pięknego dnia, gdy wybrali się na grzyby…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pectus spóźnił się na koncert przez awarię helikoptera

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 14:52
Zespół Pectus jeden jedyny raz nie dojechał na czas na występ. Leciał na koncert helikopterem i okazało się, że w maszynie był wadliwy przewód paliwowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pectus dojrzewa z każdą płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 13:00
W lutym ukazała się najnowsza płyta zespołu Pectus "Siła braci". Pod koniec sierpnia krążek pokrył się złotem. - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że ta płyta stworzona przez czterech braci po prostu się podoba - mówią członkowie Pectus.
rozwiń zwiń