Małgorzata Szumowska w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 13:33
Małgorzata Szumowska została uznana za najlepszą reżyserkę 38. festiwalu polskich filmów w Gdyni. Jej film "W imię…" zdobył nagrodę dla najlepszego aktora - Andrzeja Chyry - oraz Srebrne Lwy.
Małgorzata Szumowska
Małgorzata SzumowskaFoto: PAP/Adam Warżawa

38. Gdynia Film Festiwal. To, co najlepsze >>>

"W imię..." Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych "33 scen z życia" i głośnego "Sponsoringu", to historia niemożliwej miłości księdza - poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

W obsadzie - obok Andrzeja Chyry ("Dług”, "Wszyscy jesteśmy Chrystusami") i Mateusza Kościukiewicza ("Bejbi blues", "Wszystko, co kocham") - Maja Ostaszewska ("Jack Strong", "Katyń”, "Uwikłanie"), Łukasz Simlat ("Wymyk”, "Lincz", "Bez tajemnic"), Tomasz Schuchardt ("Jesteś Bogiem”, "Miasto 44") i Olgierd Łukaszewicz ("Generał Nil”, "Katyń”). Autorem zdjęć, a równocześnie współscenarzystą, jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu "Nieulotne" i FPFF w Gdyni za "33 sceny z życia”.

Światowa premiera filmu "W Imię" miała miejsce w ramach Konkursu Głównego 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obok "Tataraku" Andrzeja Wajdy i "Weisera" Wojciecha Marczewskiego to jedyny w ciągu ostatnich 20 lat polski film, który znalazł uznanie w oczach selekcjonerów jednego z najważniejszych międzynarodowych festiwali.

"W imię" wejdzie na ekrany polskich kin 20 września. Wcześniej, we wtorek 17 września, Małgorzata Szumowska będzie gościem radiowej Jedynki.

Na rozmowę z reżyserką we wtorek o godz. 13.40 zaprasza Joanna Sławińska .

tj

Czytaj także

Małgorzata Szumowska: "W imię" nie jest atakiem na Kościół

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 15:16
- Chcieliśmy zrobić film, który będzie ludzi obchodził, będzie angażował ich emocjonalnie w historię, niezależnie od tego, jaki temat podnosi - mówiła w Jedynce reżyserka Małgorzata Szumowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" zdobyła Złote Lwy na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 22:48
Film "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego zdobył główną nagrodę gdyńskiego festiwalu polskich filmów fabularnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida", "W imię...", "Chce się żyć". To, co najlepsze na festiwalu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 21:56
38. Gdynia Film Festiwal przeszedł do historii. O główny laur, Złote Lwy, oraz o pozostałe nagrody walczyło 14 filmów fabularnych. Wygrała "Ida" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.
rozwiń zwiń