X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MoMo "Milczymy"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 17:24
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 20 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
MoMo
MoMoFoto: materiały promocyje/www.parlophonemusic.com

Singiel promuje debiutancki album zatytułowany "MoMo". To świeże, ambitne spojrzenie na muzykę popową. Bystre, dojrzałe teksty i przemyślana produkcja są bez wątpienia wizytówką MoMo.
Nazwa MoMo nawiązuje do słowotwórczo-logopedycznych fascynacji wokalistki, która z wykształcenia jest między innym logopedą i lektorem.
Twórczość MoMo jest inspirowana muzyką lat 70. i 80. i nawiązuje do elementów elektro-popu, country oraz współczesnej muzyki pop. Oparta jest na melodyjnych liniach wokalnych oraz wysmakowanej produkcji. Nie sposób przykleić do MoMo jakiejkolwiek gatunkowej łatki, bo ta raz ucieka w stronę ambitnego popu, potem dryfuje w rejony odjechanego elektro, kiedy indziej uśmiecha się w stronę klasycznych nagrań ska, nie stroniąc przy tym od flirtu z indie.
Na płytę składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli. Teksty zostały napisane w języku polskim przez Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), Jana Piętkę, Igora Spolskiego, Annę Ołdak.
***
Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Anny Ołdak i producenta Michała Mareckiego.
Członkowie zespołu:
Anna Ołdak – wokalistka, kompozytorka. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i 2 lata na wydziale  piosenki  w szkole muzycznej II stopnia na ul. Bednarskiej.  Logopedka, pedagog, lektorka. Współpracowała z zespołem T.Love, Maciejem Cieślakiem, Janem Benedkiem, Sidneyem Polakiem.
Michał Marecki – instrumentalista (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, flet), kompozytor. Członek zespołu T.Love. Współpracował z Muńkiem w jego solowym projekcie, z Sidneyem Polakiem, Marcinem Rozynkiem, Fiolką Najdenowicz. Z Leszkiem Biolikiem brał udział w produkcjach takich artystów i zespołów jak Negatyw,  The Car Is On Fire, Monika Brodka, Robert Gawliński.
Jacek Perkowski –  gitarzysta, producent, kompozytor. Współpracował z Azyl p, de Mono, Kobranocką, T.Love, Kayah, Alą Boratyn.
Jacek Szafraniec – gitara basowa. Współpracował z: T.Love, Muńkiem w jego solowym projekcie, z teatrem Buffo, ze Szwagremkolaską. Członek zespołu Benzyna.
Tomek Waldowski – perkusja, flety ludowe, śpiew, kompozytor.  Członek zespołów: Klezmafour, R.U.T.A, Chłopcy kontra Basia. Współpracował jako sideman z Kapelą Ze Wsi Warszawa, Anią Dąbrowską, grupą Żywiołak oraz Roberto de Lira.
Powiedzieli o MoMo:
"Eighties rządzą... vide: projekt MoMo i muzycy niekojarzeni z elektropopem. Zgrabna zabawa gatunkiem z bardzo dobrą, przemyślaną produkcją"  - Piotr Metz, "Wprost".
"Świeża, mądrze zaśpiewana, ubrana w smakowite dźwięki" - Marika.
"Jest to niezwykle dojrzały i wyrafinowany materiał muzyczny, pozostając przy tym bardzo przebojowym. Świetne kompozycje połączone z bardzo dobrą produkcją muzyczną powodują iż płyta nabiera wartości wykraczającej znacznie ponad jeden sezon, co niestety ostatnio jest rzadkością. Mam wrażenie, iż jest to płyta, do której jeszcze za kilka lat będzie się chciało wracać" - Leszek Biolik (producent, kompozytor, muzyk, Republika, Wilki, Fiolka)
"Inteligentny, niegłupi, pogodny pop" - Muniek Staszczyk.
"To bardzo dobry materiał na płytę. Za drugim razem jeszcze lepszy. Interesujaca podróż po stylach z różnych dekad. Ciekawy, zmienny, wieloosobościowy wokal. Teksty o czymś, fajna transakcentacja. Bębny jak stary Gretsch - ujmujące. Podobało mi się“ - Katarzyna Abramowicz, Dzień Dobry TVN.
"Michał Marecki to jeden z najzdolniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Wspólnie wyprodukowaliśmy moje dwie płyty solowe. (…) Słyszałem płytę zespołu MoMo, w ktorym Michał odpowiada za warstwę muzyczną i jestem zdecydowanym fanem tego projektu. To po prostu bardzo fajne i świetnie skomponowane piosenki. Wróżę temu wydawnictwu spory sukces na polskim rynku wydawniczym. Uważam, że należy Michałowi pomóc w każdy możliwy sposób" - Sidney Polak.
materiały promocyjne

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak