Łukasz Zagrobelny mógł pracować na poczcie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 05:08
Mało kto wie, że Łukasz Zagrobelny ukończył technikum ekonomiczne o profilu telekomunikacyjnym, specjalność - eksploatacja pocztowa. Nigdy jednak nie pracował w zawodzie.
Audio
  • Łukasz Zagrobelny mógł pracować na poczcie (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Występ Łukasza Zagrobelnego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (Lato z Radiem/Jedynka)
Łukasz Zagrobelny podczas koncertu w studiu im. W. Lutosławskiego
Łukasz Zagrobelny podczas koncertu w studiu im. W. LutosławskiegoFoto: Mieczysław Włodarski/PR

- W technikum nauczyłem się tego, żeby w życiu nie pracować na poczcie. Bardzo szanuję instytucję poczty, panie i panów, którzy tam pracują, ale to nie jest miejsce dla mnie. Choćby z tego powodu warto było chodzić do tej szkoły przez 5 lat, żeby się o tym przekonać - przyznał w ostatnim już odcinku cyklu "Tydzień z Gwiazdą" Łukasz Zagrobelny.

"Tydzień z Gwiazdą" - Pectus, Myslovitz, Formacja Nieżywych Schabuff, Krzysztof Krawczyk, Doda, De Mono o sobie >>>

Niedoszły pracownik poczty postawił na karierę estradową i dziś nie ma czego żałować. Jeden ze swoich największych dotychczasowych sukcesów Łukasz Zagrobelny odniósł w czerwcu 2012 roku na Festiwalu w Opolu, gdzie dzięki piosence "Ja tu zostaję" wygrał konkurs "SuperPremier". Nagrodą był występ laureata w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego z towarzyszeniem orkiestry.

Koncerty Lata z Radiem - Myslovitz,  De Mono, FNS, Doda, Afromental, Perfect, Maryla Rodowicz i in. [wideo] >>>

- Na początku nie zdawałem sobie sprawy jak wartościową nagrodę dostałem. Polska Orkiestra Radiowa to jest absolutnie pierwszy garnitur muzyków i orkiestr, jakie w ogóle są na polskim rynku. Moje utwory w ich wykonaniu nabrały zupełnie nowego wymiaru. Zacząłem odkrywać je na nowo i to było coś niesamowitego - wspominał Łukasz Zagrobelny.

Efektem współpracy była płyta "Łukasz Zagrobelny - Symfonicznie", którą można nabyć na sklep.polskieradio.pl >>>

Materiał Niny Karczmarewicz.

Polecamy też płytę "Lato z Radiem 2013". Album towarzyszył najpopularniejszej audycji radiowej w Polsce oraz koncertom Lata z Radiem. Do nabycia na stronie >>> sklep.polskieradio.pl

pg

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny. Od przedszkola do Opola

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 15:57
- Festiwal w Opolu od zawsze był dla mnie wielkim wydarzeniem. Z podziwem patrzyłem na wykonawców. Jako dziecko rysowałem sobie światła, scenę, projektowałem scenografię. Zawsze na tej scenie malowałem też siebie - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Łukasz Zagrobelny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny: zostałem wykopany przez Natalię Kukulską

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 14:27
Zanim Łukasz Zagrobelny rozpoczął solową karierę śpiewał w chórku u Natalii Kukulskiej. Pewnego dnia usłyszał od niej słowa, po których zdecydował się zakończyć współpracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny nie miał łatwo jako Alojzy Bąbel

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 21:30
- W musicalu "Akademia Pana Kleksa" miałem taką scenę, gdy wybiegałem na widownię i uciekałem ze szkatułką doktora Paj-Chi-Wo, a dzieciaki podstawiały mi nogi i kilka razy leżałem jak długi - wspominał w Jedynce Łukasz Zagrobelny.
rozwiń zwiń