"Oskar i Ruth" według Villqista - premiera słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 17:10
Znakomite tytułowe kreacje stworzyli Agnieszka Matysiak i Arkadiusz Jakubik. Ich bohaterowie podejmują efektowną grę, która może być tylko zabawą zdolną zabić monotonię życia, ale - być może - ma także oczyścić, odsłonić istotę uczuć między nimi.
Audio
  • Zapraszamy do Teatru Polskiego Radia - "Oscar i Ruth" w radiowej Jedynce już 21 września o godz. 17.10 (Jedynka)
Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak. Nagranie słuchowiska Oskar i Ruth
Arkadiusz Jakubik i Agnieszka Matysiak. Nagranie słuchowiska "Oskar i Ruth"Foto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio S.A.

Oskar i Ruth to para związanych ze sobą silnymi więzami emocjonalnymi życiowych partnerów, którzy organizują rodzaj psychodramy, próbując zrozumieć stan wzajemnych relacji i dokonać swoistego "oglądu całości", jakim jest ich wspólne życie.

Konkurs na słuchowisko o emigracji >>>

Pociągającą siłą teatralną tego tekstu, utrzymanego w poetyce jarmarku czy cyrku, jest nieustanne balansowanie na krawędzi tragizmu i komizmu. Elementy farsy, parodii, pastiszu, melodramatu przewijają się w akcji, czyniąc ją także intrygującym wyzwaniem dla słuchaczy, a nie tylko dla pary błyskotliwych aktorów.

Na słuchowisko "Oskar i Ruth" zapraszamy w sobotę 21 września o godz. 17.10

Autor: Ingmar Villqist. Adaptator i reżyser: Jan Buchwald. Realizator: Andrzej Brzoska. Opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn

Obsada: Agnieszka Matysiak (Ruth), Arkadiusz Jakubik (Oscar)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Kukuła: ogłaszamy konkurs na słuchowisko o emigracji

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 19:24
- Inspiracją jest skala zjawiska emigracji. Czas poważnie za tę tematykę się zabrać. Liczę, że rezultaty przejdą nasze oczekiwania, że pojawią się ważne utwory. Podejmą próbę diagnozy zjawiska przy całej różnorodności. To jest życie. Chcemy je utrwalić - powiedział w radiowej Jedynce Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arete i Don Kichot. Wręczono nagrody Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 17:55
Laureatem nagrody Don Kichot za reżyserię został Adam Wojtyszko, natomiast Arete trafiła do dwojga młodych aktorów - Anny Rokity i Michała Kościuka. Uroczysta gala miała miejsce w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Wojtyszko: w radiu uwodzi mnie przerażająca dowolność

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 20:44
- Teoretyczne ograniczenie, którym jest zamknięcie przekazu w jednym ze zmysłów powoduje, że otwiera się nieograniczony potencjał możliwości - powiedział o pracy w radiu Adam Wojtyszko.
rozwiń zwiń