X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kostiumograf filmu "Wałęsa": musiałam wymyślić całe lata 70.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 16:11
- Od pewnego momentu Wałęsowie byli najbardziej fotografowaną rodziną w Polsce. Jest mnóstwo zdjęć, z których wybrałam te pokazujące zachodzące w postaciach zmiany. Natomiast całe lata 70. trzeba było wymyślić. Zarówno epokę, jak i realia, w których żyli bohaterowie - mówiła w Jedynce Magdalena Biedrzycka, kostiumograf.
Audio
  • Magdalena Biedrzycka o pracy nad kostiumami do filmu "Wałęsa. Człowieka z nadziei" (Lato z Radiem/Jedynka)
Kadr z filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei. Na zdjęciu Agnieszka Grochowska i Robert Więckiewicz
Kadr z filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Na zdjęciu Agnieszka Grochowska i Robert WięckiewiczFoto: Marcin Makowski/ITI Cinema

Prace nad filmem "Wałęsa. Człowiek z nadziei" trwały rok. W tym czasie przez plan zdjęciowy przewinęło się ponad 3,5 tys. statystów. - Bazą do wszystkich scen masowych były – ubogie, choć ciągle istniejące – nasze magazyny filmowe, gdzie akurat z tego okresu zebranych jest trochę rzeczy. Oczywiście, z racji mijającego czasu, są to już bardzo przetrzebione zasoby. Z drugiej strony były to szafy naszych znajomych i krewnych, a w przypadku pojedynczych rzeczy również second handy. Jak zawsze przynosiło się też coś z domu - jakieś okulary, zegarek czy obrączkę po mamie - mówiła w audycji "Lato z Radiem" Magdalena Biedrzycka.

Andrzej Wajda w studiu radiowej Jedynki (WIDEO) >>>

W filmie Andrzeja Wajdy "gra" również słynny sweter Lecha Wałęsy, wypożyczony z Muzeum Solidarności w Gdańsku. - Postać Roberta w tym kostiumie wmontowywaliśmy w autentyczny materiał dokumentalny. Wszyscy dokładnie pamiętają, jak wyglądał Wałęsa, gdy podpisywał porozumienia sierpniowe. Zależało nam bardzo, żeby to było wiernie odtworzone - zdradziła Magdalena Biedrzycka.

Zobacz serwis specjalny "Solidarność - narodziny wolności" >>>

O kostium Oriany Fallaci zadbała z kolei... wcielająca się w tę rolę włoska aktorka Maria Rosaria Omaggio. - Przygotowała się absolutnie perfekcyjnie. Nawiązała kontakt z rodziną pani Oriany i zdobyła jej oryginalne rzeczy. Przyjechała do Polski w jej futrze, miała jej broszkę, zapalniczkę i magnetofon. Moja rola ograniczyła się do zakupienia czarnego swetra z golfem i wybrania odpowiedniej pary jeansów. Z tego miejsca bardzo jej za to dziękuję - podkreślała Magdalena Biedrzycka.

Ogólnopolską premierę filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei", którego radiowa Jedynka jest patronem medialnym, zaplanowano na 4 października.

Rozmawiała Karolina Rożej.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wałęsa. Człowiek z nadziei". Wywiad z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 10:29
- Warto było długo żyć, żeby to zobaczyć. Człowiek się nie podda, będzie przeskakiwał przez mury - powiedział w radiowej Jedynce o swoim najnowszym filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borusewicz o "Wałęsie" Wajdy: zastanawiałem się, czy jestem na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 10:45
- Andrzej Wajda jest wybitnym reżyserem. A wybitny reżyser robi dobre filmy niezależnie od tego, za jaki temat się weźmie - powiedział w "Sygnałach dnia" marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dziś światowa premiera obrazu "Wałęsa. Człowiek z nadziei".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wałęsa" Wajdy kandydatem do Oscara

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 19:30
Film w reżyserii Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Wajda: Wałęsa się pogubił, ale potrafił się odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 09:53
- Zrobiłem ten film między innymi dlatego, że przeczucie nadziei, jakie Lech Wałęsa miał w sobie, było większe niż w kimkolwiek z nas - mówił w Jedynce o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski o "Wałęsie": opowieść o ucieczce do lepszego świata

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2013 10:52
Ten obraz będzie uczył dobrych emocji i ciekawej historii o konkretnym człowieku, całym pokoleniu i o Polsce - mówił Bronisław Komorowski po pokazie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy.
rozwiń zwiń