Ile państwo dokłada do kościołów?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 22:02
Czy w Polsce łatwo założyć związek wyznaniowy albo kościół, jak to zrobić i ile to kosztuje podatników? To kolejny problem, o jakim będzie mowa w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać".
Audio
  • Janusz Weiss zapowiada temat (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Czym różni się sekta od związku wyznaniowego i jak założyć kościół - to między innymi postara się sprawdzić Janusz Weiss w audycji Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać.
Czym różni się sekta od związku wyznaniowego i jak założyć kościół - to między innymi postara się sprawdzić Janusz Weiss w audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać". Foto: Glow Images/East News

Janusz Weiss będzie się starał dowiedzieć, ile w Polsce jest związków wyznaniowych, w jaki sposób można taki związek założyć, czy musi być liczny czy nie? Zamierza też sprawdzić, czy związki wyznaniowe mogą liczyć na państwowe dotacje, na ulgi ze strony państwa, a także czy te dotacji i ulgi zależą od liczebności związku. A więc czy każdy związek wyznaniowy może liczyć na takie same profity, jak na przykład duży Kościół katolicki?

We wtorek 24 września Janusz Weiss sprawdzi też czym różni się sekta od związku wyznaniowego.

Janusz Weiss o swojej audycji >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszyć będzie słuchaczom Jedynki od rana do popołudnia. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawi temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 zrelacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumuje całodzienne działania, porozmawia z ekspertami i przedstawi wnioski.

Zapraszamy do słuchania!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Kościół rozliczna pieniądze z tacy?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 13:00
Rząd i Episkopat prawdopodobnie w maju uzgodnią szczegóły projektu, zgodnie z którym podatnik składając PIT mógłby przekazać 0,5 proc. podatku na rzecz kościoła lub związku wyznaniowego. W związku z tym w "Za, a nawet przeciw” dyskutowaliśmy o przejrzystości finansów kościelnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościelny raport. Kościół upomina się o majątek

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 13:49
W 1939 r. Kościół w Polsce posiadał ok. 400 tys. ha ziemi. Blisko 209 tys. ha utracił wskutek zmiany granic, a 144,7 tys. ha znacjonalizowano. W rękach państwa nadal pozostaje 62,3 tys. ha.
rozwiń zwiń