Rozmowa z prezydentem Bronisławem Komorowskim

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 15:32
Bronisław Komorowski będzie gościem "Sygnałów dnia" we wtorek 1 października. O zakończonej wizycie pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych z Prezydentem RP porozmawia Krzysztof Grzesiowski.
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiFoto: prezydent.pl

Podczas pięciodniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych, z której para prezydencka powróciła 28 września, Bronisław Komorowski uczestniczył w sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, odwiedził bazę Norfolk, odbył spotkania z przedstawicielami Polonii, a w Nowym Jorku uczcił pamięć ofiar zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Prezydent odebrał także nagrodę Obywatel Świata (Global Citizen Award) przyznaną mu przez Radę Atlantycką.

Do wysłuchania rozmowy, w której poprosimy także o komentarz do ogłoszenia daty kanonizacji papieża Jana Pawła II, zapraszamy we wtorek 1 października o godz. 7.45

Czytaj także

Komorowski: ONZ musi skuteczniej działać ws. Syrii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 11:40
Polska ma zastrzeżenia co do braku aktywności Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Syrii - tak mówił tuż po przylocie do Nowego Jorku Bronisław Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komorowski zaprosił prezydenta USA do Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 11:25
Prezydent Polski liczy "na aktywny udział" Stanów Zjednoczonych w przyszłorocznych obchodach 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: prezydentowi ufamy najbardziej. Nie ufamy Palikotowi

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 13:08
Prezydent na czele w sondażu CBOS zaufania do polityków. Zaufaniem darzy go 73 procent badanych. Drugie miejsce zajmuje szef MSZ Radosław Sikorski, któremu ufa nieco ponad dwie piąte badanych (43 procent).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Komorowski z nagrodą Rady Atlantyckiej. "To gest pamięci"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 09:08
Prezydent Bronisław Komorowski został w Nowym Jorku uhonorowany przez amerykańską Radę Atlantycką doroczną nagrodą Global Citizen. Jak podkreślił, traktuje tę nagrodę jako gest pamięci wobec całego pokolenia Solidarności.
rozwiń zwiń