Programy Polskiego Radia na platformie cyfrowej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 11:22
Gośćmi specjalnego wydania magazynu "Z kraju i ze świata" będą dyrektorzy programów Polskiego Radia, które dziś rozpoczynają nadawanie w systemie DAB+.
Gmach Polskiego Radia w Warszawie
Gmach Polskiego Radia w WarszawieFoto: Marlena Borawska/PR

Zapraszamy na stronę dabplus.polskieradio.pl >>>

Radio musi wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. Tradycyjne częstotliwości analogowe w paśmie FM zostały wyczerpane. Nadawanie cyfrowe jest bardziej wydajne i lepsze jakościowo. Z myślą o przyszłych pokoleniach Polskie Radio inwestuje w infrastrukturę, która te zmiany umożliwi. Nowa droga dotarcia do większej liczby odbiorców, pomoże w pełniejszym realizowaniu ustawowego obowiązku nadawania kanałów ogólnopolskich.

Prezes Polskiego Radia: radio cyfrowe do 2020 roku w całym kraju >>>

O możliwościach, ale i wyzwaniach związnych z cyfryzacją publicznej radiofonii porozmawiamy 1 października w magazynie "Z kraju i ze świata" o godz. 12.20. Naszymi gośćmi będą: Dyrektor - Redaktor Naczelny Programu 4 Polskiego Radia Krzysztof Łuszczewski, Dyrektor - Redaktor Naczelny Informacyjnej Agencji Radiowej Mariusz Borkowski i Dyrektor - Redaktor Naczelny Polskiego Radia dla Zagranicy Michał Juliusz Maliszewski.

Zobacz więcej na temat: cyfryzacja DAB+ Polskie Radio

Czytaj także

Prezydent Komorowski o cyfryzacji Polskiego Radia: to rewolucyjna zmiana

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:45
- Mam świadomość głębokiej zmiany, która się dokonuje, a która nie jest zauważana. I chciałbym życzyć Polskiemu Radiu, by ludzie tego specjalnie nie odczuli, aczkolwiek zmiana jest gigantyczna - powiedział Bronisław Komorowski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Siezieniewski: cyfrowe radio do 2020 roku obejmie cały kraj

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 09:27
- Polska jest pierwszym krajem w naszej części Europy, która na drogę radia cyfrowego wkracza z nadzieją, że to otworzy przed nami szersze niż dotąd możliwości - powiedział prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski.
rozwiń zwiń