Weekend z Anitą Lipnicką

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 21:56
Przez całą sobotę i niedzielę na antenie radiowej Jedynki spotykamy się z Anita Lipnicką w cyklu "Bez tajemnic". Wokalistka o swojej muzycznej drodze opowiedziała Zbigniewowi Zeglerowi.
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Już płyty, które nagrała z zespołem Varius Manx okazały się wielkim sukcesem, a pochodzace z nich utwory uznane za hymn pokolenia lat. 90. Solowym krążkiem "Wszystko się może zdarzyć", który nagrała w Londynie, podobnie jak późniejszą płytę "To co naprawdę", Anita Lipnicka potwierdziła dojrzałość muzyczną. Kolejne solowe płyty, a także wspólna muzyczna droga, którą przez wiele lat kroczyła z Johnem Porterem, przyniosły wokalistce wiele prestiżowych nagród i uznanie fanów.

Choć nigdy nie kierowała się w twórczości aktualnie panującą modą wiele z jej płyt osiągnęło status złotych i platynowych czyniąc jedną z najpopularniejszych artystek polskiej sceny muzycznej.

W 2013 roku Anita Lipnicka wydała nową, autorską płytę. Lubi, jak sama przyznała goszcząc w Jedynce, odkrywać nowe horyzonty, a praca nad "Vena Amoris" okazała się podróżą nieznaną ścieżką >>>

12 i 13 października spotykamy się z Anitą Lipnicką na antenie Jedynki w cyklu "Bez tajemnic". Zapraszamy do słuchania kolejnych fragmentów wywiadu przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Także jej muzyka będzie nam towarzyszyć przez cały weekend!

- - -

"Bez tajemnic" to nowy cykl muzyczny radiowej Jedynki. Naszymi gośćmi byli dotąd Drupi i Budka Suflera. Zapraszamy w każdy weekend!

Zobacz więcej na temat: Anita Lipnicka MUZYKA

Czytaj także

"Morowe panny" już od dziś dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 11:12
Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, czy Anita Lipnicka to niektóre ze znanych polskich wokalistek, które można usłyszeć na płycie "Morowe Panny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krys Day: na koncertach jest szał, a w życiu...

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 15:18
Z niemiecko-polskim wokalistą Krysem Day rozmawialiśmy o jego debiutanckiej płycie "Nie zatrzymasz jej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anita Lipnicka o nowej płycie: podążam ścieżką sobie nieznaną

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 19:52
- Nie wyobrażam sobie śpiewania przez 20 lat kariery w kółko tych samych piosenek i odcinania kuponów. Lubię w sobie odkrywać nowe horyzonty i pchać siebie dalej, założyłam więc od początku, że podejdę do tej płyty ze świeżością - mówiła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń