Krakowiacy i Górale rodem z Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 12:31
W "Sobocie z Radiową Jedynką" powiemy o wczorajszej premierze spektaklu "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze".
Członkowie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze podczas próby inscenizacji opery Wojciecha Bogusławskiego Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego
Członkowie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" podczas próby inscenizacji opery Wojciecha Bogusławskiego "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" w reżyserii Andrzeja StrzeleckiegoFoto: PAP/Jakub Kamiński

"Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale" Wojciecha Bogusławskiego jest nazywany pierwszą polską operą. Próby do spektaklu w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego trwały w podwarszawskich Otrębusach, gdzie znajduje się siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Natomiast uroczysta premiera miała miejsce w piątek 11 października w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

O szczegółach opowiedzą dziś w audycji dyrektor "Mazowsza" Włodzimierz Izban oraz reżyser, a na co dzień rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, Andrzej Strzelecki.

Na "Sobotę z Radiową Jedynką" po 16.00 zaprasza Paweł Sztompke.

pg

Czytaj także

"Mazowsze" ciągle jest atrakcyjne i chce być narodowe

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 18:14
- Zespół "Mazowsze" nie jest wymierającym reliktem. Cały czas jest atrakcyjne dla widzów i słuchaczy - zapewnia w radiowej Jedynce Włodzimierz Izban, dyrektor zespołu.
rozwiń zwiń