Szczyt noblistów. Lech Wałęsa w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 11:57
Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla zebrali się w Warszawie, by uczcić 30 rocznicę przyznania pokojowej nagrody Lechowi Wałęsie.
Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla, były prezydent RP Lech Wałęsa oraz były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk,  podczas konferencji prasowej, w przeddzień rozpoczęcia w Warszawie XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla
Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla, były prezydent RP Lech Wałęsa oraz były prezydent RPA Frederik Willem de Klerk, podczas konferencji prasowej, w przeddzień rozpoczęcia w Warszawie XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla Foto: PAP/Jacek Turczyk

Nobliści starają spotykać się co roku. Ich pierwszy szczyt odbył się w Rzymie w 1999 roku, z inicjatywy byłego radzieckiego przywódcy Michaiła Gorbaczowa. Stolica Włoch gościła noblistów jeszcze przez kilka lat, aż do 2007 roku. Od 2008 roku szczyty zaczęto organizować w różnych krajach, w zależności od tematu przewodniego spotkania.

Wałęsa laureatem pokojowego Nobla. Serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Wśród warszawskich gości szczytu są: duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego Dalajlama XIV, irańska prawniczka Shirin Ebadi i były prezydent RPA Willem de Klerk. Lech Wałęsa, były prezydent RP, jest gospodarzem spotkania, które odbywa się pod hasłem "Solidarność dla pokoju - czas działać".

SZCZYT NOBLISTÓW: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>

Lech Wałęsa będzie też gościem "Sygnałów dnia" we wtorek o godz. 8.15. "Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Wałęsa: bez Nobla nie wyobrażam sobie końcowego zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 06:21
Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, który odbędzie się w październiku w Warszawie, przypada w 30. rocznicę przyznania Lechowi Wałęsie tego wyróżnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Dudek: Nobel praktycznie gwarantował Wałęsie nietykalność

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 05:30
Antoni Dudek podkreślił, że przyznanie pokojowego Nobla Wałęsie było potężnym wzmocnieniem struktur opozycji w PRL-u. - W Polsce dość powszechnie odebrano to jako poparcie światowej opinii publicznej dla opozycji demokratycznej w PRL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: Szczyt Noblistów 2013. Zobacz program

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 09:08
Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Michaił Gorbaczow, Frederik Willem de Klerk i Sharon Stone - to niektórzy z uczestników rozpoczynającego się w poniedziałek w Warszawie XIII Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Hasło spotkania: "Solidarność dla pokoju - czas działać".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt Noblistów w Warszawie. Wałęsa: przed światem stoi wiele zagrożeń

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 19:36
- Trzeba naprawić świat - mówi Lech Wałęsa, gospodarz rozpoczynającego się w poniedziałek w Warszawie Szczytu Noblistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt noblistów w Warszawie. Wałęsa, Dalajlama, Gorbaczow…

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 08:27
XIII Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla odbywa się w Warszawie w dniach 21-23 października pod hasłem ”Solidarni dla pokoju - czas działać”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Wałęsa na szczycie noblistów: nie ma rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 10:22
- Oceniano, że nasza walka w PRL jest bez szans na zwycięstwo. W Polsce było 200 tysięcy żołnierzy radzieckich, a wokół Polski milion. Władze starały się nas upewnić, że jesteśmy bezsilni – mówił Lech Wałęsa na szczycie noblistów.
rozwiń zwiń