Słynny reżyser Mike Leigh w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 11:01
Mike Leigh - twórca takich filmów jak "Sekrety i kłamstwa", "Happy go lucky", "Vera Drake" będzie gościem radiowej Jedynki.
Mike Leigh
Mike LeighFoto: PAP/Jakub Kamiński

Brytyjski reżyser, laureat Złotej Palmy i innych prestiżowych nagród przyjechał do Polski, by otworzyć przegląd swoich filmów. Przegląd rozpoczął się wczoraj w Warszawie, następnie filmy trafią do Wrocława i Poznania.

Na rozmowę z Mikem Leigh w czwartek 24 października o godz. 13:40 zaprasza Joanna Sławińska

Zobacz więcej na temat: FILM kino Mike Leigh

Czytaj także

Janusz Głowacki: tytuł "Przyszłem" wziąłem z Wałęsy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 14:05
- Lecha Wałęsy nie można nie lubić. To jest fantastyczna postać, która ma cudowny język, nie do podrobienia - powiedział Janusz Głowacki podczas promocji swojej książki "Przyszłem, czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emmanuelle Seigner: "Wenus w futrze" nawiązuje do kilku filmów Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 15:15
- Pojawia się motyw noża (film "Dziecko Rosemary"), kobieta robi mężczyźnie makijaż (film "Matnia") oraz mężczyzna przebiera się za kobietę (film "Lokator") - powiedziała w rozmowie ze Joanną Sławińską aktorka Emmanuelle Seigner o najnowszym filmie Romana Polańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ścieżka dźwiękowa filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Ukłon w stronę młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 21:51
Najnowszy film Andrzej Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" obejrzało w kinach już ponad 400 tysięcy widzów. Do tego sukcesu przyczyniła się też świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa.
rozwiń zwiń