Czy klinika Budzik zostanie zamknięta?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 20:17
W lipcu 2013 roku zaczęła działać klinika Budzik, pierwszy, wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Ale istnienie kliniki jest zagrożone.
Ewa Błaszczyk otwiera klinikę Budzik
Ewa Błaszczyk otwiera klinikę "Budzik"Foto: materiały prasowe

W ostatnich tygodniach wybudziły się w klinice dwie dziewczynki - 9 letnia Wiktoria i 16 letnia Klaudia. Realizowany w klinice kompleksowy program leczniczo-rehabilitacyjny przynosi efekty. Czy problemy z finansowaniem mogą zagrozić istnieniu Budzika?

Goście: Ewa Błaszczyk, która stworzyła klinikę Budzik i prof. Alicja Chybicka, hematolog dziecięcy, senator, członek rady naukowej Kliniki Budzik .

Do słuchania "Debaty medycznej" w niedzielę po godz. 16 zaprasza Iwona Schymalla.

Czytaj także

Polaku, lecz się w Polsce. Za granicą jeszcze nie możesz

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 10:38
Dyrektywa Transgraniczna gwarantuje mieszkańcom Unii Europejskiej prawo do leczenia w dowolnym miejscu na terenie krajów wspólnoty. Polskie Ministerstwo Zdrowia nie zdążyło jednak z przygotowaniem ustawy, która wdrażałyby unijne przepisy w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk przyznaje: nie refundujemy leczenia za granicą, bo jest za drogie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 19:07
Europejczycy mogą już leczyć się na terenie całej Unii i później po powrocie domagać się zwrotu kosztów - do kwoty, którą zapłaciliby w kraju. Nie dotyczy to jednak Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana czasu dwa razy w roku nam nie zaszkodzi

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 09:16
- Przestawienie zegarków dwa razy w roku nie ma dużego wpływu na organizm. Zamiast martwić się zmianą czasu, powinniśmy zadbać o zachowanie rytmicznego trybu życia na co dzień – radzi prof. Elżbieta Pyza (Uniwersytet Jagielloński).
rozwiń zwiń