Beata Kozidrak: Bajm podbił listy przebojów hitem "Biała armia"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2013 18:18
Na początku 1990 roku Bajm zawojował listy przebojów piosenkami z piątego albumu "Biała armia". Taki tytuł nosiła też jedna z piosenek. W tym czasie doszło też do kolejnych zmian w składzie zespołu.
Audio
  • Beata Kozidrak o albumie "Biała armia" i o wyjazdach do USA (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o pierwszej solowej płycie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o swoim głosie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o jubileuszu zespołu Bajm (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak nie wyobraża sobie życia bez muzyki (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak odrzuca celebryckość (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak: poza muzyką najważniejsza dla mnie jest rodzina (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak wierna jest Lublinowi (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak lubi wzruszać ludzi (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Beata Kozidrak o swych muzycznych marzeniach (Bez tajemnic/Jedynka)
Beata Kozidrak
Beata KozidrakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Muzycy nie wytrzymywali tempa rozwoju Beaty Kozidrak i jej męża Andrzeja. - Potrzebowalismy pewnych zmian, aby iść do przodu - mówi piosenkarka.

Bez tajemnic: Beata Kozidrak - cz. 1 i 2 >>>

Wspomina sukces płyty "Biała armia". na zmiany artystyczne w tym okresie wpływały również wyjazdy do Stanów Zjednoczonych. Pierwszy raz pojechali za ocean w 1986 roku i to był krok milowy w rozwoju zespołu. Poznali muzykę, której w Polsce nikt nie znał. Wokalistka też się zmieniała, bo cały czas głos się jej rozwijał.

Bez tajemnic: Jacek Cygan - cz. 1, 2 i 3 >>>

Beata Kozidrak wspomina, że pierwszy pomysł na solową płytę przyszedł w końcu lat 90-tych. Dostała wówczas materiał od współpracujcych z nią muzyków Adama Abramka i Pawła Sota. W pierwszej chwili chiała go wykorzystać na kolejną płytę Bajmu, ale ten materiał był - jak to określiła - inny. Wtedy pomyślała o własnej płycie. trochę to ją przeraziło, ale ma taki charakter, że bierze byka za rogi.Teraz też myślui o kolejnych wyzwaniach. - To daje mi napęd i to jest sensem mojego życia - zapewnia.

Bez tajemnic: Anita Lipnicka - cz. 1 i cz. 2 >>>

Piosenkarka wyjawia, że nigdy nie dbała o swój głos. A jest to jej wielki skarb. - Mój głos zawiódł mnie przez tyle lat może trzy razy - mówi. Było to w latach 80-tych, kiedy Bajm dużo koncertował. Zespół obchodzi 35. rocznicę powstania. Beata Kozidrak zapewnia, że kiedy zakładali Bajm nie sądziła, że tyle lat będzie śpiewać. Jubileusz Bajm ma uczcić koncertami, ale bardziej kameralnymi, gdzie kontakt z publicznością jest bliższy. - Na koncertach będzie Beata akustyczna i Beata elektryczne - śmieje się piosenkarka.

Bez tajemnic: Budka Suflera - cz.1 i cz. 2 >>>

Poza muzyką, dla Beaty Kozidrak najważniejsza jest rodzina. Całe życie jest również wierna Lublilnowi, gdzie mieszka.

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

Rozmawiała Iza Żukowska.

Zobacz więcej na temat: Bajm Beata Kozidrak MUZYKA

Czytaj także

Tajemniczy wypadek Bajmu. Policja nie potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2012 08:33
Nie było wypadku zespołu Bajm, o którym donosiły media – pisze „Kurier Lubelski”, powołując się na policję. Według niej wypadek miał jedynie bus przewożący instrumenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kozidrak: moją pierwszą miłością był balet

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:29
- Przez sześć lat chodziłam do ogniska baletowego, gdzie nie tylko uczyłam się rytmiki, ale również stwierdzono, że mam słuch absolutny. Wówczas widziałam siebie na scenie wyłącznie w baletkach - mówiła w Jedynce Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kozidrak: Bajm zaczyna grać całkowicie inną muzykę

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 21:36
Na przełomie lat 70. i 80. to całkowita muzyczna metamorfoza Bajmu. Zamiast repertuaru utrzymanego w harcersko-turystycznej czy studenckiej stylistyce zespół zaczyna grać ostrą muzykę rockową. Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic" wyjaśnia, jak do tego doszło.
rozwiń zwiń