Największa gwiazda islandzkiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 08:18
Zgryźliwa, piekielnie inteligentna, 80-letnia Islandka. Mieszka w garażu, kontaktuje się z całym światem przez internet, pali jak smok i cały czas ma przy sobie granat z II wojny światowej. Zamawia przez telefon termin własnej kremacji i z czarnym humorem wspomina swoje barwne życie, gdzie była i zabawa, i piekło wojny.
Audio
Fragment okładki książki Kobieta w 1000C
Fragment okładki książki "Kobieta w 1000°C"Foto: materiały promocyjne/Wydawnictwo Znak

To bohaterka książki Hellgrimura Helgasona "Kobiet w 1000 stopni C".Ta powieść oraz "101 Reykjavik" zostały nominowane do prestiżowej Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej. Rozmowa z islandzkim pisarzem w magazynie "Moje książki".

W audycji również omówienie powieści Jerome'a Charyna "Jerzy Kosiński", której fragmenty czyta w radiowej Jedynce Szymon Bobrowski

"Jerzy Kosiński" >>> Posłuchaj ragmentów powieści

Do słuchania "Moich książek" w środę po godz. 21:15 zaprasza Magda Mikołajczuk.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seks, sztuka i alkohol - high life z lat 60.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 11:14
Nocne życie w warszawskim SPATiF-ie, tajemnice alkowy ówczesnych celebrytów, bohema artystyczna i skandale z jej udziałem - to wszystko opisał Andrzej Klim w książce "Seks, sztuka i alkohol. Życie towarzyskie lat 60."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przeznaczy miliard złotych na rozwój czytelnictwa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:57
Pieniądze będą przeznaczone m.in. na działania promujące czytelnictwo, wspieranie wartościowej literatury, szkolenia bibliotekarzy oraz legalne umieszczanie książek w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości księgarskie w jednej cenie? Będzie nowa ustawa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 07:22
Polska Izba Książki przygotowuje ustawę o książce. Jej głównym założeniem jest zrównanie cen na nowości, uratowanie upadających księgarń i zwiększenie liczby sprzedanych egzemplarzy.
rozwiń zwiń