Wszystkie sekrety Mike'a Leigh

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 19:39
Gościem radiowej Jedynki będzie brytyjski reżyser i scenarzysta Mike Leigh, twórca takich filmów jak "Sekrety i kłamstwa", "Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia", "Vera Drake".
Mike Leig przyjechał do Polski na retrospektywę swoich filmów
Mike Leig przyjechał do Polski na retrospektywę swoich filmówFoto: Stuart Crawford/Wikipedia

Słynny brytyjski reżyser i scenarzysta Mike Leigh był  w Warszawie w dniach 23-24 października. Wizyta miała związek ze zorganizowaną w kinie Iluzjon retrospektywą jego filmów "Sekrety i kłamstwa Mike'a Leigh".

Retrospektywy filmów Leigh odbędą się także w Poznaniu (2-14 listopada, Nowe Kino Pałacowe) i we Wrocławiu (15-26 listopada, Kino Nowe Horyzonty).

W niedzielę, 3 listopada, Mike Leigh, będzie gościem radiowej Jedynki. Na audycję "Spotkanie z mistrzem" po godz. 22.00 zaprasza Joanna Sławińska.
tj

Zobacz więcej na temat: FILM Mike Leigh reżyser
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Pieprzyca: "Chce się żyć" przenosi emocje na widza. Ten film bawi i wzrusza

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 12:00
- Wszyscy odradzali mi robienie tego filmu, bo będzie za smutny, albo za ckliwy. Na szczęście nie poddałem się - mówi Maciej Pieprzyca. Jego najnowszy film "Chce się żyć" wejdzie na ekrany naszych kin 11 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Haneke: pokazując przemoc, prowokuję do dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 16:11
- Zadaniem sztuki nie jest pokazywanie prawdy, tylko pytanie o nią - powiedział Michael Haneke. W radiowej Jedynce relacja Joanny Sławińskiej z wizyty austriackiego reżysera w łódzkiej Szkole Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emmanuelle Seigner: "Wenus w futrze" nawiązuje do kilku filmów Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 15:15
- Pojawia się motyw noża (film "Dziecko Rosemary"), kobieta robi mężczyźnie makijaż (film "Matnia") oraz mężczyzna przebiera się za kobietę (film "Lokator") - powiedziała w rozmowie ze Joanną Sławińską aktorka Emmanuelle Seigner o najnowszym filmie Romana Polańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martin Šulik: filmowiec nie może zapomnieć o swoich korzeniach

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 08:00
Trzykrotny zwycięzca Cottbus IFF, zdobywca 5 nagród w Karlovych Varach, dwukrotnie czeskich Lwów i gość specjalny Tofifestu, Martin Šulik zdradził nam, że kocha kino za to, że pozwala ono konfrontować różne punkty widzenia.
rozwiń zwiń