Referendum edukacyje i Karta Nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 18:22
Gościem "Sygnałów dnia" w poniedziałek 4 listopada o godz. 7.15 będzie minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas. Zapytamy ją m.in. o referendum ws. obowiązku szkolnego dla sześciolatków.
Krystyna Szumilas
Krystyna SzumilasFoto: W. Kusiński/PR

Z zeszłym tygodniu nad obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego (zebrano pod nim prawie 950 tys. podpisów) debatował Sejm.

Obniżenia obowiązkowego wieku szkolnego do sześciu lat, które ostatecznie, jak twierdzi MEN,  ma nastąpić od 1 września 2014 r., broniła szefowa resortu edukacji Krystyna Szumilas oraz Platforma Obywatelska. Poparcie dla wniosku deklarowali posłowie opozycji. Koalicyjny PSL zapowiada konsultacje dotyczące referendum.

Skrócenie urlopów, ewidencjonowanie czasu pracy i likwidacja wielu przywilejów socjalnych - to tylko niektóre zmiany, jakie planuje Ministerstwo Edukacji Narodowej w Karcie Nauczyciela. Projekt nowelizacji ustawy jest już gotowy. W MEN prowadzone są konsultacje, ale nauczyciele i związkowcy protestują, bo nie zgadzają się na proponowane zmiany.

O stanowisko resortu edukacji w tych sprawach zapytamy minister edukacji narodowej Krystynę Szumilas w poniedziałek po godz. 7.15.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Referendum edukacyjne. Szumilas: rewolucja nie jest potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:56
- Czy na pewno chcemy nowej podstawy programowej, nowych podręczników, nowego systemu egzaminacyjnego? - pyta w radiowej Trójce minister edukacji Krystyna Szumilas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum edukacyjne. Kto powinien decydować o systemie?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 09:46
Zdaniem redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Bogusława Chraboty o systemie edukacji w Polsce powinni decydować fachowcy, a nie obywatele w referendum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum edukacyjne. Elbanowski do posłów: przychodzi dziś do państwa milion obywateli

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 13:04
Sejmowy bój o referendum w sprawie sześciolatków. Wnioskodawcy: reforma jest fatalna, nasze dzieci będą analfabetami. Minister edukacji narodowej: dajmy szansę dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Referendum edukacyjne. PiS: dzieciom dzieje się krzywda. PO: jeszcze nikomu nauka nie zaszkodziła

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 12:25
To wielka szansa dla sześcioletnich dzieci, czy też wielka porażka rządowej reform? Odpowiedź zależy od przynależności partyjnej. Koalicja broni przyjętych rozwiązań. Opozycja uważa, że o zdanie trzeba zapytać obywateli w ogólnopolskim referendum.
rozwiń zwiń