Demokracja a młodzież w wieku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:09
Czy w demokracji wszyscy jesteśmy równi? Czy warto angażować się w działalność o charakterze demokratycznym - brać udział w wyborach, kandydować do samorządu szkolnego lub organizować kampanie społeczne?
Demokracja a młodzież w wieku szkolnym
Foto: Glow Images/East News

Odpowiedzi na te i na wiele podobnych pytań znaleźć można w najnowszej publikacji Instytutu Obywatelskiego zatytułowanej "Demokracja to MY: urządźmy nasz świat", która została napisana z myślą o dzieciach w wieku szkolnym. Naszym gościem po godz. 10 będzie Aleksandra Kaniewska, autorka tej publikacji.

Wcześniej, po godz. 9 z prof. Ireną Namysłowską z Kliniki Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie porozmawiamy o anoreksji wśród młodzieży.
A po godz. 11 jak w każdą środę porady prawne. Tym razem Bartosz Bator wyjaśni, jak składać reklamacje na usługi telekomunikacyjne, czyli telefon i Internet.

Do słuchania "Czterech pór roku" w środę 6 listopada po godz. 9 zaprasza Roman Czejarek.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekarz - pan, czy sługa?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 20:00
Każdy lekarz choć raz w życiu powinien stać się pacjentem. Może wówczas zrozumiałby, co czuje chory i jak się do niego odnosić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Microsoft krytykuje regulacje cookies

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 10:29
Nowe regulacje, które wymagają od właścicieli witryn internetowych informowania użytkowników o wykorzystywaniu cookies obowiązują od 23 marca 2013. Nowe prawo telekomunikacyjne ułatwiło wykorzystywanie w celach komercyjnych danych o aktywności użytkownika Internetu. Polskie MSW myśli o nowych regulacjach, które zabezpieczą użytkowników socmediów przed niespodziankami a la PRISM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE wprowadza zmiany na rynku telekomunikacyjnym, firmy zaniepokojone

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 12:27
Komisja Europejska przedstawiła propozycję rozporządzenia zmieniającego zasady działania rynku telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej. Projekt krytykują firmy.
rozwiń zwiń