Portrecista Krzysztof Gierałtowski

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 14:08
Chciał studiować medycynę, ale ostatecznie zdecydował się na naukę w szkole artystycznej. Zajął się fotografią, a zaczynał od obiektów przemysłowych i mody.
Fotograf Krzysztof Gierałtowski
Fotograf Krzysztof Gierałtowski Foto: PAP/Archiwum/Leszek Szymański

Z czasem zaczął portretować wybitnych Polaków. Stworzył własną wizję tych osób, m.in. Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Zbigniewa Zapasiewicza, Leszka Kołakowskiego. Miał wiele wystaw w Polsce i na świecie.

>>> Reportaże w radiowej Jedynce

Na czym polega sekret fotografowania Krzysztofa Gierałtowskiego i jak wygląda jego najnowsza wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie?

Na reportaż Joanny Bogusławskiej pt. "Portrecita" zapraszamy w środę po godz. 21.00.

tj

Czytaj także

Małgorzata Dydek - bliscy pamiętają i będą pamiętać już zawsze

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 08:00
Wiadomość o śmierci Małgorzaty Dydek - świetnej koszykarki i reprezentantki Polski - była szokiem. Był 27 maja 2011 roku. Zostawiła męża i dwoje dzieci. O pamięć o zmarłej dba jej siostra Katarzyna Dydek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostre zakręty to jej specjalność. Te życiowe także

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 11:05
Katarzyna Kędzior jest motocyklistką i kaskaderką filmową. Mimo wielu przeciwności losu ma w sobie ogromne pokłady siły i pozytywnego myślenia, by sobie z nimi radzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny wypadek pokrzyżował jej plany

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 21:15
Elvira Eevr Djaltchinova-Malets urodziła się w byłym Związku Radzieckim w Kałmucji. Przyjechała do Polski, ale uległa wypadkowi. Reportaż Joanny Bogusławskiej "Pogodzona z życiem"
rozwiń zwiń