X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weekend z gwiazdą: Krystyna Prońko

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 07:30
To ona śpiewała o deszczu w Cisnej, a piosenka "Jesteś lekiem na całe zło" była na czołowych miejscach list przebojów. Krystyna Prońko. Słynna piosenkarka będzie bohaterką cyklu "Bez tajemnic".
Krystyna Prońko w studiu Jedynki
Krystyna Prońko w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Krystyna Prońko ukończyła technikum chemiczne w Gorzowie Wielkopolskim. Czy już wtedy planowała zostać piosenkarką? Występowała z zespołami Respekt, Refleks, Skaldowie i Czerwone Gitary. W czasie studiów śpiewała w akademickim Big Bandzie.
Przebojem do czolówki polskich wokalistów wdarła się w 1973. Wystąpiła wtedy na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie wyróżniono jej interpretacje piosenek "Po co ci to chłopcze" oraz "Umarłe krajobrazy". Dwa lata później, w 1975 zdobyła w Opolu główną nagrodę za utwór "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu".

Bez tajemnic: Krystyna Prońko cz. 1 >>

Bez tajemnic: Krystyna Prońko cz. 2 >>

Bez tajemnic: Krystyna Prońko cz. 3 >>

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (co godzinę od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

W pierwszej odsłonie cyklu zaprezentował się włoski piosenkarz Drupi

9 i 10 listopada spotykamy się z Krystyną Prońko, z którą będzie rozmawiała Maria Szabłowska. Muzyka Krystyny Prońko będzie nam też towarzyszyć przez cały weekend w radiowej Jedynce.

Bez tajemnic mówili o sobie członkowie zespołu Budka Suflera - cz.1 i cz. 2

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa piosenka Krystyny Prońko. Premiera w Jedynce!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 12:03
Utwór ma bardzo patriotyczny tekst, poświęcony Polskiej Kawalerii. - Dla mnie ironią losu jest, że Anglik musiał napisać coś takiego – mówiła w radiowej Jedynce Krystyna Prońko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko zamiast Facebooka woli "face to face"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2013 14:47
Przebój Joe Cockera "With A Little Help From My Friends" to piosenka szczególna dla wokalistki. - Przed laty słuchałam jej z pewnym młodzieńcem. "Face to face" – zdradziła Krystyna Prońko w audycji “Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko: mogłabym zamieszkać w Opolu, ale...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:41
- Jest pewien problem. Jeździmy po całej Polsce i świecie, a to nie jest centralne miejsce. Z Łodzi jest najbliżej - śmieje się w Muzycznej Jedynce piosenkarka Krystyna Prońko.
rozwiń zwiń