Zmagania z rakiem - jak walczyć i wspierać

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 12:09
Jak psychicznie poradzić sobie z informacją o zdiagnozowanej chorobie nowotworowej? Czy istnieje skuteczny sposób "wypierania strachu"? Zapraszamy do wysłuchania audycji poświęconej psychoonkologii.
W rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia Polska została usytuowana przez pacjentów na najniższym poziomie
W rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia Polska została usytuowana przez pacjentów na najniższym poziomieFoto: Glow Images/East News

Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Przeszła chemioterapię, skomplikowaną operację i urodziła zdrowe dziecko. W tym czasie doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi, dowiadywać się,  co jest prawdą, co mitem i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie.
Kto albo co może być wsparciem dla osoby poddanej długotrwałemu leczeniu? Jak powinni zachować się najbliżsi, przyjaciele, znajomi?  O tych problemach Katarzyna Kobylecka rozmawiać będzie z dr Mariolą Kosowicz – psychoonkologiem z Centrum Onkologii w Warszawie. O swoich zmaganiach z chorobą mówić także będzie pani Maria Becker, która jest teraz poddawana chemioterapii. Natomiast swoimi refleksjami na temat wspierania osoby chorej na raka podzieli się pan Ryszard Gimblewicz, którego żona walczyła z nowotworem przez dwa lata.

Do słuchania audycji "Problem z głowy" zapraszamy w piątek 8 listopada o godz. 21.14.

Magda Prokopowicz założyła fundację Rak’n’Roll, która po jej śmierci kontynuuje działania zmierzające do zmiany schematu myślenia na temat choroby nowotworowej. W październiku - pod patronatem Polskiego Radia - ukazała się książka "Magda, Miłość i Rak. Magda Prokopowicz o życiu, śmierci …i o nadziei."

Zobacz więcej na temat: nowotwory rak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opieka paliatywna: rak nie musi boleć

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 01:00
Chorzy na raka żyją z bólem, chociaż czasami cierpieniom można zapobiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak jest wyleczalny, jeśli jest wcześnie wykryty. Warto się zbadać!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 07:59
W ramach Białej Soboty można skorzystać z bezpłatnych badań, pomagających wykryć raka piersi i szyjki macicy i wcześnie go wyleczyć – tłumaczyła Dorota Ołowska z Centrum Onkologii. Podkreśliła, że nie można się bać badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe badania: leczenie raka hormonem szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 01:09
Prowadzą badania, które swą tematyką zaskakują sam świat nauki. Młodzi polscy specjaliści zostali laureatami programu INTER, który wspiera badania interdyscyplinarne i rozwój umiejętności popularyzacji nauki.
rozwiń zwiń