PiS o rekonstrukacji rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 19:47
Gościem "Sygnałów dnia" w środę o godzinie 7.15 będzie Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS. Również w środę około godz. 11.00 premier Donald Tusk ma poinformować o zmianach w rządzie.
Mariusz Błaszczak w studiu radiowej Jedynki
Mariusz Błaszczak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Spekulacje na ten temat mnożą się od kilku dni. W piątek do dymisji podał się minister transportu Sławomir Nowak. Ubiegły tydzień przyniósł też deklarację minister nauki i szkolnictwa wyższego, która czuje się wypalona pracą w resorcie. Najprawdopodobniej Barbara Kudrycka ma w planach start w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Mówi się, że Warszawę na Brukselę ma też zamienić minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Zmiany szykują się też na stanowisku ministra środowiska. Według nieoficjalnych informacji, Marcina Korolca ma zastąpić Tomasz Tomczykiewicz, albo Stanisław Gawłowski. Ze stanowiskiem ministra finansów ma się też pożegnać Jacek Rostowski.

O rekonstrukcję rządu zapytamy w środę przedstawiciela największej partii opozycyjnej. Gościem "Sygnałów dnia" o godz. 7.15 będzie Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Palikot: Schetyna wyrównał rachunki z Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 19:44
Zegarek to jedynie symbol nieprawidłowości, do których mogło dojść w ministerstwie transportu - uważa lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. Według niego, Najwyższa Izba Kontroli powinna wziąć pod lupę resort, którym kierował ostatnio Sławomir Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas Sławomira Nowaka w rządzie się skończył

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 21:04
Jego zegarek jest wart ponad 17 tys. zł. Według prokuratury, świadomie nie wpisał go do oświadczenia majątkowego. Na razie odchodzi z resortu transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dni Barbary Kudryckiej w rządzie są policzone

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 21:30
- Wracam do Sejmu jako posłanka. Mam nadzieję, że będę pracowała nad przeprowadzeniem przez Sejm ustaw, które sama przygotowałam w resorcie - mówi minister nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak: nie będę krył się za immunitetem

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 13:27
- Czuję się niewinny - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej. Przyznał, że zarzuty prokuratury dotyczą tego, że nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka - prezentu od rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rekonstrukcja rządu powoli zamienia się w farsę"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 09:32
Goście Trójkowej audycji "Komentatorzy" zwrócili uwagę, że rekonstrukcja rządu jest albo zagraniem marketingowym, albo oznacza porażką premiera Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w rządzie. "Jedni nieudacznicy zastąpią innych"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 14:00
Wkrótce premier ma przedstawić plan dla gospodarki na najbliższe lata i pomysły na rekonstrukcję rządu. Jednak zmiany zaczęły się same. Odejście - na antenie Trójki - zapowiedziała minister nauki Barbara Kudrycka, dymisję złożył też minister transportu Sławomir Nowak. Czy Polacy są zadowoleni z gabinetu Tuska?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu Tuska: zniknie ministerstwo sportu?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 17:47
Mnożą się spekulacje na temat rekonstrukcji rządu. Na giełdzie te same nazwiska ministrów do wymiany - sportu Joanna Mucha, edukacji Krystyna Szumilas i finansów Jacek Rostowski.
rozwiń zwiń