Choinki Jedynki 2013 w Jaśle. Rekord i mistrzowska licytacja do ostatniej minuty!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 12:22
W piątek 6 grudnia licytowaliśmy prace Ireny Szewińskiej, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Krzywego i Dawida Ogrodnika. Po niezwykle emocjonującym finiszu zebraliśmy 15 800 złotych!
Audio
  • Irena Szewińska opowiada o swojej pracy (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Andrzej Krzywy o malowaniu "Magii Świąt" (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Emocjonujący finał licytacji w Jaśle (Cztery pory roku/Jedynka)
Choinki Jedynki 2013 w Jaśle. Rekord i mistrzowska licytacja do ostatniej minuty
Foto: Polskie Radio

Na licytację wystawione były prace Ireny Szewińskiej, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Krzywego i Dawida Ogrodnika

Choinki Jedynki 2013 - tak powstawały prace Przyjaciół Jedynki >>>

Niemal przez całą licytację najwyższe kwoty oferowane były za pracę mistrzyni lekkoatletyki Ireny Szewińskiej, która ostatecznie została kupiona za 3 500 zł. Kiedy jednak w ostatniej godzinie do akcji włączyli się mieszkańcy Jasła z burmistrzem Andrzej Czerneckim na czele, emocje wzrosły. Za pracę Andrzeja Krzywego z zespołu De Mono uzyskaliśmy 900 złoty, natomiast obraz namalowany przez aktora Dawida Ogrodnika osiągnął wspaniały wynik - 5 600 złotych!

Najgorętsza walka rozegrała się o pracę Jana Kantego Pawluśkiewicza, a zwycięsko z niej wyszedł Pan Andrzej z Roztocza, który zaoferował 5 800 złotych. Ostatecznie wpłacił więcej, bo 6001 złoptych W sumie podczas wszystkich dotychczasowych licytacji w ramach akcji charytatywnej Choinki Jedynki zebraliśmy 48 650 złotych.

Przebiegu licytacji można było słuchać na antenie Jedynki. Roman Czejarek, Karolina Rożej i Małgorzata Raducha informowali Państwa o aktualnym stanie aukcji.

Jak każdego dnia słuchacze mieli możliwość zdobycia upatrzonej pracy plastycznej - wystarczyło wysłać SMS pod nr 71 151 (koszt 1,23 zł z VAT) ze specjalnym kodem przypisanym danemu obrazkowi oraz proponowaną wyceną jego wartości albo zadzwonić pod nr 22 645 22 55 . Cena wywoławcza każdej z prac wynosi 500 zł.

Licytuj i obserwuj przebieg aukcji >>>

Aukcję w Tarnobrzegu poprowadzili Roman Czejarek i Karolina Rożej. W audycji  "Cztery Pory Roku" relacjonowali słuchaczom radiowej Jedynki przebieg licytacji, a także rozmawiali z ciekawymi gośćmi i mieszkańcami miasta. W warszawskim studiu radiowej Jedynki czuwała Małgorzata Raducha.

Choinki Jedynki. Szczegóły akcji >>>

/

Poprzednie licytacje:

2 grudnia w Gnieźnie >>>

3 grudnia w Uniejowie >>>

4 grudnia w Zamościu >>>

5 grudnia w Tarnobrzegu >>>

Choinki Jedynki 2013 - 12 grudnia wieki finał >>> wybierz i wylicytuj

Licytowane będą również wykonane z przeznaczeniem na aukcję prace pani prezydentowej Anny Komorowskiej, Anny Dymnej, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Ireny Szewińskiej i Tomasza Zimocha. W aukcjach wezmą udział nie tylko mieszkańcy miejscowości, ale i słuchacze Radiowej Jedynki.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane nie tylko Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" na dalsze wyposażanie ośrodka "Dolina Słońca" (sali rehabilitacyjnej, pracowni rękodzieła artystycznego oraz zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia terapii i zajęć), ale także Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk", które skupia osoby cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Empidermolysis Bullosa.

W ramach akcji "Choinki Jedynki" swoją wizję magii świąt zdecydowali się uwiecznić na płótnie Przemysław Saleta, Kajetan Kajetanowicz, prof. Michał Kleiber z żoną lekkoatletką, płotkarką Teresą Sukniewicz-Kleiber, prof. Łukasz Turski z wnukiem Przemysławem, prof. Magdalena Fikus, Maria Czubaszek, Stan Borys, Adam Maciejewski z córką Anetą, Henryk Talar z wnukiem Antosiem, Zygmunt Miłoszewski, Jacek Dehnel, Paweł Królikowski, Mateusz Banasiuk, Krzysztof Materna, Anna Cieślak, Marta Żmuda - Trzebiatowska, Elżbieta Romanowska, Dawid Ogrodnik, Marcin Kwaśny, Dorota Zawadzka, Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z zespołu De Mono. Ich prace trafią pod młotek w kolejnych dniach licytacji.

/


/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Licytacje prac Gwiazd - dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 06:00
Od 2 do 8 grudnia w siedmiu miastach Polski będzie można wylicytować prace, jakie wykonali dla nas Przyjaciele Jedynki - ludzie kultury, sztuki, nauki i sportu. Zaś 12 grudnia na antenie radiowej Jedynki wielka licytacja prac nadesłanych przez dzieci na nasz konkurs.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak o Choinkach Jedynki: dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w takich akcjach

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 22:03
Podczas trzeciej licytacji prac znanych Polaków, którzy przyłączyli się do akcji charytatywnej Choinki Jedynki, obraz Jurka Owsiak została wylicytowany za 3 tysiące złotych.
rozwiń zwiń