X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cielecka z Głowacką na Manhattanie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 13:08
Córka wybitnego prozaika i dramaturga, Janusza Głowackiego, debiutuje zbiorem felietonów "Manhattan pod wodą". To barwna opowieść o życiu w Nowym Jorku, w którym podobno da się przetrwać za siedem dolarów dziennie.
Audio
Magdalena Cielecka
Magdalena CieleckaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zuzanna Głowacka w swoich felietonach wspomina dzieciństwo, pisze o więzieniu Sing Sing, w którym w ramach wolontariatu pomagała w nauce osadzonym i o tym, jak pracując w "New York Timesie", znalazła się w centrum najgłośniejszej afery w historii amerykańskiego dziennikarstwa.

/

Lektury Jedynki >>>

Te z pozoru zwyczajne historie często są punktem wyjścia do rozważań na istotne tematy. Autorka przez pryzmat codzienności opowiada o walce ze stereotypami, nieprzystosowaniu i prawach człowieka. Wszystkie teksty napisane są lekkim i zgrabnym stylem, dzięki któremu czytelnikowi udziela się "amerykański optymizm".

Moje książki - magazyn miłośników literatury >>>

Felietony z "Manhattanu pod wodą" to też opowieść o życiu pomiędzy Stanami a Polską. O próbie odnalezienia się i zakochania w Warszawie po wielu latach spędzonych na innym kontynencie. A dla nas, czytelników, to świetna okazja do przyjrzenia się sobie.

Felietony Zuzanny Głowackiej ze zbioru "Manhattan pod wodą" w "Lekturach przed północą" czyta Magdalena Cielecka. Zapraszamy do słuchania o godz. 23.50 od 7 do 28 kwietnia.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Głowacki: tytuł "Przyszłem" wziąłem z Wałęsy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 14:05
- Lecha Wałęsy nie można nie lubić. To jest fantastyczna postać, która ma cudowny język, nie do podrobienia - powiedział Janusz Głowacki podczas promocji swojej książki "Przyszłem, czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scorsese odkrywa przed Amerykanami perły polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 16:51
- Wspaniałe, imponujące, ludzkie, intymne i głębokie filmy, które były integralną częścią tego, co - patrząc wstecz - wydaje się coraz bardziej być złotym wiekiem międzynarodowego kina. Dlatego to tak wielki zaszczyt i radość móc przedstawić amerykańskim odbiorcom Masterpieces of Polish Cinema - mówił o polskim kinie Martin Scorsese.
rozwiń zwiń