Chyra, Młynarska, Nojszewska - we Francji zakochani

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 12:55
Paulina Młynarska i Andrzej Chyra występują w Jedynce w podwójnej roli - czytają w fragmenty książki "Klucz francuski", na której kartach także występują.
Audio
Andrzej Chyra czyta fragmenty powieści Joanny Nojszewskiej Klucz francuski
Andrzej Chyra czyta fragmenty powieści Joanny Nojszewskiej "Klucz francuski"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autorka tej książki została uwiedziona. Winowajca: słynny francuski styl, lecz Joanna Nojszewska znalazła innych "poszkodowanych" i razem rozpracowali, na czym on polega. O najważniejszym francuskim towarze eksportowym mówią Polacy zakochani we Francji i – dla kontrapunktu – Francuzi zakochani w Polsce. Gośćmi są między innymi: Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Marek Bieńczyk, Paulina Młynarska oraz Maciej Zień.

/

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Moda, kino, wino, muzyka, kulinaria, uciechy codzienności, nigdy niepublikowane wspomnienia i anegdoty, czyli trzynaście apetycznych wywiadów, w przerwach zaś – frywolitki – mniej lub bardziej frywolne skojarzenia, które za bardzo nie odbiegają od tematu głównego (zostanie m.in. rozwiązana zagadka słynnych francuskich piżam). A dla praktycznych – praktyczne francuskie adresy.

Fragmenty książki na antenie radiowej Jedynki czytają: Joanna Nojszewska - autorka, Paulina Młynarska i Andrzej Chyra. Zapraszamy do słuchania w "Lekturach Jedynki" od poniedziałku do piątku (25 sierpnia – 5 września) o godz. 10.30.

SŁUCHAJ TAKŻE: więcej literatury w serwisie specjalnym Polskiego Radia - Kultura >>

Joanna
Joanna Nojszewska Fot. W.Kusiński/Polskie Radio

***

 

Joanna Nojszewska, "Klucz francuski", Wyd. "Czarno na białym", 2014.

(mat. Wyd. Cnb/asz)

Czytaj także

Gdyby Francji nie było...

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 17:08
Czy miłośnicy talentu Louisa de Funèsa mieliby z czego się śmiać, w malarstwie zaistniałby impresjonizm, kobiety mogły cieszyć się bardotkami, a bywalcy salonów potrafili się zachować? O ile uboższy byłby świat bez savoir-vivre'u, wina i serów czy pieśniarzy pokroju Aznavoura i Piaf?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paryż jakiego nie znacie. Mumie pod placem Bastylii

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 09:28
- Paryż uważany jest za miasto miłości i światła, w związku z tym w nocy nabiera zupełnie nowych kształtów i ma niesłychaną magię - powiedział Marek Brzeziński. Korespondent Polskiego Radia oprowadzał słuchaczy Jedynki w ramach "Innego przewodnika" Janusza Weissa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Louis de Funes - duchowy brat Kaczora Donalda

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 17:09
- De Funes z najwyższym napięciem oglądał disneyowskie kreskówki o Kaczorze Donaldzie, który jest cholerykiem i zachowuje się nadzwyczaj gwałtownie. Gdybyśmy zestawili jakiś film komika, z najlepszego okresu jego twórczości, z tą bajką, bylibyśmy bardzo zaskoczeni - opowiada w radiowej Jedynce Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń