X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chyra, Młynarska, Nojszewska - we Francji zakochani

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 12:55
Paulina Młynarska i Andrzej Chyra występują w Jedynce w podwójnej roli - czytają w fragmenty książki "Klucz francuski", na której kartach także występują.
Audio
Andrzej Chyra czyta fragmenty powieści Joanny Nojszewskiej Klucz francuski
Andrzej Chyra czyta fragmenty powieści Joanny Nojszewskiej "Klucz francuski"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autorka tej książki została uwiedziona. Winowajca: słynny francuski styl, lecz Joanna Nojszewska znalazła innych "poszkodowanych" i razem rozpracowali, na czym on polega. O najważniejszym francuskim towarze eksportowym mówią Polacy zakochani we Francji i – dla kontrapunktu – Francuzi zakochani w Polsce. Gośćmi są między innymi: Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Marek Bieńczyk, Paulina Młynarska oraz Maciej Zień.

/

Kultura w radiowej Jedynce >>>

Moda, kino, wino, muzyka, kulinaria, uciechy codzienności, nigdy niepublikowane wspomnienia i anegdoty, czyli trzynaście apetycznych wywiadów, w przerwach zaś – frywolitki – mniej lub bardziej frywolne skojarzenia, które za bardzo nie odbiegają od tematu głównego (zostanie m.in. rozwiązana zagadka słynnych francuskich piżam). A dla praktycznych – praktyczne francuskie adresy.

Fragmenty książki na antenie radiowej Jedynki czytają: Joanna Nojszewska - autorka, Paulina Młynarska i Andrzej Chyra. Zapraszamy do słuchania w "Lekturach Jedynki" od poniedziałku do piątku (25 sierpnia – 5 września) o godz. 10.30.

SŁUCHAJ TAKŻE: więcej literatury w serwisie specjalnym Polskiego Radia - Kultura >>

Joanna
Joanna Nojszewska Fot. W.Kusiński/Polskie Radio

***

 

Joanna Nojszewska, "Klucz francuski", Wyd. "Czarno na białym", 2014.

(mat. Wyd. Cnb/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdyby Francji nie było...

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 17:08
Czy miłośnicy talentu Louisa de Funèsa mieliby z czego się śmiać, w malarstwie zaistniałby impresjonizm, kobiety mogły cieszyć się bardotkami, a bywalcy salonów potrafili się zachować? O ile uboższy byłby świat bez savoir-vivre'u, wina i serów czy pieśniarzy pokroju Aznavoura i Piaf?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paryż jakiego nie znacie. Mumie pod placem Bastylii

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 09:28
- Paryż uważany jest za miasto miłości i światła, w związku z tym w nocy nabiera zupełnie nowych kształtów i ma niesłychaną magię - powiedział Marek Brzeziński. Korespondent Polskiego Radia oprowadzał słuchaczy Jedynki w ramach "Innego przewodnika" Janusza Weissa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Louis de Funes - duchowy brat Kaczora Donalda

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 17:09
- De Funes z najwyższym napięciem oglądał disneyowskie kreskówki o Kaczorze Donaldzie, który jest cholerykiem i zachowuje się nadzwyczaj gwałtownie. Gdybyśmy zestawili jakiś film komika, z najlepszego okresu jego twórczości, z tą bajką, bylibyśmy bardzo zaskoczeni - opowiada w radiowej Jedynce Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń