X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mariusz Bonaszewski w świecie Orwella

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 14:09
"Gandhi w brzuchu wieloryba" to zbiór najbardziej znanych esejów, szkiców, reportaży wcieleniowych, recenzji i felietonów George’a Orwella - jednego z najbardziej przenikliwych myślicieli politycznych i wizjonerów XX wieku, pisarza, dziennikarza i polemisty. W "Lekturach przed północą" książkę czytał Mariusz Bonaszewski.
Audio
Mariusz Bonaszewski w studiu S-7 Teatru Polskiego Radia
Mariusz Bonaszewski w studiu S-7 Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński / Polskie Radio S.A.

mat.
mat. promocyjne/Fronda PL

W wydanym niedawno zbiorze znalazły się m.in. eseje: "W brzuchu wieloryba" o kapitulacji intelektualistów w obliczu dwóch głównych XX-wiecznych systemów totalitarnych, "Raffles i panna Blandish", w którym George Orwell pierwszy dostrzega i opisuje zjawisko brutalizacji kultury europejskiej pod wpływem amerykańskiej ideologii siły, występku i przemocy oraz "W obronie P.G. Wodehouse’a", gdzie autor porusza problem zdrady i kolaboracji z wrogiem podczas wojny.

W książce "Gandhi w brzuchu wieloryba" znalazła się również słynna i po dziś dzień kontrowersyjna Lista Orwella, zawierająca nazwiska potencjalnych agentów Stalina działających skrycie w powojennej Anglii oraz wspomagających ZSRR lewicowych poputczików.

Całość uzupełnia 21 innych szkiców, esejów, reportaży wcieleniowych, recenzji i felietonów George’a Orwella.

Wybrane fragmenty dzieła można było słuchać w Jedynkowych "Lekturach przed północą" od 15 do 19 września o godz. 23.53. Czytał Mariusz Bonaszewski.

mat. promocyjne/Fronda PL/pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Orwell. Nie wierzył w siebie. Pisał porażające rzeczy o Birmie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 14:30
Pisał też o Stalinie i Czerwonym Kapturku - w nowo wydanej w Polsce książce pojawiły się nieznane teksty i mało znana twarz pisarza: był przyjacielem Polaków i żołnierzem straumatyzowanym wojną w Birmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

George Orwell - antykomunistyczny socjalista

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 06:44
Najbardziej fascynujące, przewijające się we wszystkich jego biografiach, jest pytanie o książkę "Rok 1984". Skąd on to wszystko wiedział? Jak to przewidział?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rok 1984" - orwellowska przepowiednia

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 06:00
Główny bohater powieści George'a Orwella był pod pełną kontrolą Wielkiego Brata. Ostatecznie pogodził się z tym i przestał postrzegać to jako problem. Czyżby wizja świata z "Roku 1984" realizowała się dziś wokół nas?
rozwiń zwiń