Pisz pan książkę, czyli Buczkowski o sobie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 08:04
"Jestem aktorem spełnionym. W ciągu ponad czterdziestu lat zagrałem w blisko stu osiemdziesięciu filmach, grałem mnóstwo różnych ról w teatrze i w kabarecie, nagrałem płytę. A teraz do tego napisałem książkę. I to jeszcze nie koniec!” – pisze Zbigniew Buczkowski.
Audio
Zbigniew Buczkowski
Zbigniew BuczkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autobiografia Zbigniewa Buczkowskiego "Pisz pan książkę!" to wyjątkowo ciekawa, chwilami ogromnie zabawna, a chwilami wzruszająca autobiograficzna opowieść Zbigniewa Buczkowskiego, jednego z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów, znanego z filmów i wielu znakomitych telewizyjnych seriali.

Zbigniew Buczkowski: nie ma dziś takich seriali jak "Dom" >>>

/

Każdy czytelnik znajdzie tu fantastyczne anegdoty, smakowite historie i liczne ciekawostki, pozna bliżej plejadę najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów.

Książka ukazała się pod patronatem Radiowej Jedynki, a jej fragmenty sam autor czytał na naszej antenie.

W roli głównej - słuchaj wywiadów na platformie moje.polskieradio.pl >>

(mat. promocyjne Wyd. Muza/asz)

Czytaj także

Maniuś "Pikador" z "Wakacji z duchami": opiekowali się nami Wilhelmi i reszta

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 21:00
- Troszkę nas pilnowali, ale tak z przymrużeniem oka - współpracę dziecięcych i dorosłych aktorów na planie niezapomnianego serialu "Wakacje z duchami" z 1970 roku wspominał w Jedynce Henryk Gołębiewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Buczkowski: nie ma dziś takich seriali jak "Dom"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 09:30
- "Dom" był robiony według starej polskiej szkoły. Ja jestem szczególnie wdzięczny, bo postać Heniutka Lermaszewskiego Andrzej Mularczyk z Jurkiem Janickim wymyślili specjalnie dla mnie - opowiadał w Jedynce aktor Zbigniew Buczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Topa: "Karbala" to historia bohatera, który był zapomniany

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 22:00
- Pierwowzorem tej postaci jest Grzegorz Kaliciak, dowódca brygady rozpoznawczej w Iraku. Ma swoich 40 żołnierzy i chce ich żywych przywieźć do kraju - o roli w filmie "Karbala" opowiada aktor Bartłomiej Topa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bat na koty". Współscenarzysta "Rancza" o Polsce B tym razem na poważnie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 08:32
Jerzy Niemczuk chciał stworzyć nowy serial, tym razem o mniej pozytywnym wydźwięku. Producent zasugerował mu jednak, że jest to dobry materiał na książkę.
rozwiń zwiń