Skorumpowani

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 10:00
Polityczny thriller napisany przez znanego meksykańskiego dziennikarza Jorge Zepedy Pattersona czytał w Jedynce Andrzej Mastalerz.
Audio
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 1.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 2.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 3.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 4.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 5.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 6.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 7.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 8.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 9.
  • Jorge Zepeda Patterson "Skorumpowani", czyta Andrzej Mastalerz - odc. 10.
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aktorka Pamela Dosantos sięgnęła gwiazd dzięki swym ponętnym udom i gołębiemu sercu, którego nie szczędziła śmietance meksykańskiej polityki. Gdy odnalezione zostaje jej bestialsko okaleczone ciało, powracająca po latach do władzy partia rządząca musi stawić czoła lawinie nieprzewidzianych konsekwencji. Tymczasem Tomás, wypalony dziennikarz, pisze pospieszną notatkę na temat zabójstwa słynnej aktorki. Nie weryfikując swoich danych, sięga po pewien kuszący szczegół dotyczący miejsca odnalezienia zwłok. Jak tylko pozornie błaha informacja wychodzi na jaw, Tomás znajduje się na celowniku - okazuje się, że ciało znaleziono zaledwie kilka metrów od posiadłości Salazara, budzącego największą grozę przedstawiciela nowego rządu.

"Skorumpowani" to oparty na konwencji dziennikarstwa śledczego i napisany z rozmachem powieści przygodowej thriller, który czyta się z fascynacją tego, kto stał się świadkiem odkrycia wstrząsających faktów. Książka obnaża nieznane oblicze władz, a równocześnie przedstawia niezapomnianą i burzliwą historię miłosną.

Jorge Zepeda Patterson urodził się w 1952 roku w Meksyku, w Mazatlán w stanie Sinaloa. Swoje pierwsze dziennikarskie doświadczenia zdobywał w hiszpańskim "El País". Był redaktorem naczelnym meksykańskiego "Universal" i prowadzącym programy telewizyjne. Jest współtwórcą kilku ważnych periodyków i autorem licznych analiz. Jego cotygodniowa kolumna ukazuje się w ponad dwudziestu dziennikach w całym Meksyku. Obecnie kieruje portalem informacyjnym Sinembargo.mx. "Skorumpowani" to pierwsza powieść w jego dorobku.

***

(mat. wyd. Świat Książki/asz)