"Osioł na ósmym piętrze"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 18:30
Ludwik Wiewurka, wiedeński inkasent firmy ciepłowniczej, z zamiłowania melancholik, jest rodowitym Polakiem. Zgodnie z życzeniem swojej obrotnej matki ma jednak zostać w końcu obywatelem Austrii - cel, od którego usilnie stara się go odwieść zdrowy rozsądek.
Audio
Wojciech Żołądkowicz
Wojciech ŻołądkowiczFoto: Łukasz Kowalski

Na wolę matki nie ma rady, Ludwik oczywiście to wie, niemniej jednak potrafi popchnąć swój los we właściwym kierunku.

Przewrotna opowieść o znawcach natury ludzkiej i koneserach kobiecych wdzięków, o Otisie Reddingu i sprytnych wiedeńczykach, o spojrzeniu w dal i znaczeniu rozgwieżdżonego nieba. Nawiązując do wspaniałej tradycji wschodnioeuropejskich prozaików Radek Knapp opisuje przygody obiboka i poszukiwacza sensu życia, który ma nadzieję, że cierpliwość i przychylny los przyniosą mu kiedyś upragnione szczęście.

***

Radek Knapp - ur. w 1964 w Warszawie. Laureat nagród: Aspekte ZDF Literaturpresi za najlepszy debiut literacki na obszarze niemieckojęzycznym (zbiór opowiadań Franio), Chamisso Bosch Stiftung za powieść Lekcje Pana Kuki.

Ceniony głównie za dowcipny, żywiołowy język, błyskotliwy żart, humor oraz ironię opowiadanych historii, w których znaleźć można ślady biografii pisarza - Polaka mieszkającego w Wiedniu.

kh/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak