X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pożegnanie jesieni" w interpretacji Marcina Hycnara

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 11:05
W wieczornym cyklu z archiwum PR przypominamy fragmenty powieści S.i.Witkiewicza  "Pożegnanie jesieni" w interpretacji Marcina Hycnara.
Marcin Hycnar
Marcin HycnarFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Bohaterowie "Pożegnania jesieni" to "opętani końcem" dekadenci, którzy w obliczu nieuchronnej katastrofy, pełni obaw o swoją tożsamość, miotają się między sprzecznymi ideami, próbując mimo wszystko doświadczyć metafizycznych przeżyć. Stary świat się jednak rozpada, a idee się wyczerpują, w tym ta najważniejsza – miłość, która przemienia się w perwersyjną grę i wzajemne pożeranie. Nie pomoże narkotyzowanie się religią czy kokainą, na nic zda się być – jak chciał Atanazy Bazakbal, główny bohater powieści – artystą życia. Nadchodzi "zimna zgniłość jesiennego wieczoru", nadciąga nowy, nieludzko wspaniały świat.

 Kolejne fragmenty książki na antenie od poniedziałku do piątku o 21.45 oraz w weekendy o 20.45.

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak