X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gustaw Herling-Grudziński "Inny świat"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 00:05
Z archiwum Polskiego Radia przypominamy fragmenty najsłynniejszej książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego "Inny świat", w interpretacji Janusza Zakrzeńskiego. To wspomnienia autora z pobytu w sowieckim łagrze w latach 1940-42.
Okładka książki Inny świat
Okładka książki "Inny świat"Foto: materiały promocyjne

Wydane po raz pierwszy w 1953 roku w Londynie i wznawiane wielokrotnie wspomnienia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z sowieckiego łagru w Jercewie pod Archagielskiem obok nieprzeciętnych walorów literackich są przede wszystkim - co podkreślał zawsze autor - dokumentalną relacją ofiary, kronikarza i badacza instytucji i mechanizmów sowieckiego "innego świata" zbudowanego na utopijnej, zbrodniczej ideologii totalitarnej. Rok 2019 jest Rokiem Herlinga-Grudzińskiego, w setną rocznicę urodzin pisarza.

Fragmentów książki można słuchać od 21 stycznia w dni powszednie ok. godz. 21.45, a w soboty i niedziele ok. godz. 20.50.

(mat. promocyjne/ag)

Zobacz więcej na temat: Gustaw Herling-Grudziński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gombrowicz i Herling-Grudziński. Pośmiertne autobiografie pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 15:19
Ukazały się dwie książki biograficzne wybitnych polskich pisarzy XX w. - Witolda Gombrowicza ("Autobiografia pośmiertna")  i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego ("Dziennik 1957-1958"). Gościem audycji Rozpruwacz Kulturalny był prof. Włodziemierz Bolecki, literaturoznawca, redaktor obu książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gustaw Herling-Grudziński. Jeden z największych stylistów w literaturze polskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 12:38
- Jest taka uwaga zanotowana przez samego Herlinga, że Gombrowicz miał sprawić mu ogromną przyjemność, wypowiadając komplement, że pisze on po polsku najwspanialej ze wszystkich pisarzy emigracyjnych - mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki, badacz twórczości pisarza.
rozwiń zwiń