X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Serhij Żadan "Internat"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 10:34
Od 25.02 do 10.03 w wieczornych lekturach Jedynki Wojciech Żołądkowicz będzie czytał nową powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. 
Audio
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 1.
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 2.
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 3
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 4.
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 5.
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 6.
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 7.
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 9
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 10
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 11
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 12
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 13
 • Wojciech Żołądkowicz czyta powieść ukraińskiego pisarza i poety Serhija Żadana "Internat" w tłumaczeniu Michała Petryka. Odc. 14
Serhij Żadan
Serhij Żadan Foto: Z archiwum prywatnego

Chociaż nietrudno tu rozpoznać współczesne wojenne realia Wschodu Ukrainy, to powieść ukazuje sytuację cywilów w każdej wojnie, "wszędzie i nigdzie".

Trzydziestopięcioletni nauczyciel musi odebrać z internatu siostrzeńca i wrócić z nim do domu. Przedziera się przez zrujnowane przez wojnę przedmieścia, opustoszałe wioski i miasto widmo, w którym grasują okupanci, płoną bloki i trwa kanonada.

***

Serhij Żadan jest laureatem wielu nagród, m.in. Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2015 oraz Nagrody im. Josepha Conrada. Jego książki przetłumaczono na szesnaście języków.

Na kolejne odcinki lektury zapraszamy od poniedziałku do piątku o 21.45 oraz w weekend około godz. 20.50.

Fragment okładki książki "Projektantki, fotografki, ilustratorki, architektki, graficzki, scenografki, ikony i rewolucjonistki polskiego designu. Kobiety twórcze, niezależne, nowoczesne, które kształtowały polski styl życia i nowy wizerunek kobiety. Aby przebić się w zdominowanych przez mężczyzn latach dwudziestolecia międzywojennego i w niesprzyja 
Mat.promocyjne
Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA lektury jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak