"Wakacje z duchami" Adama Bahdaja - słuchowisko radiowe

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 07:30
Od 4 maja w "Czterech porach roku" - od poniedziałku do piątku, po godz. 10.30 - będziemy wspólnie słuchać niezapomnianej powieści dla dzieci, rodziców i dziadków, czyli "Wakacji z duchami" Adama Bahdaja.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/shutterstock.com

Powieść, wydana po raz pierwszy w 1962 roku, opisuje dalsze losy bohaterów "Do przerwy 0:1" - Maniusia"Paragona", Felka "Mandżaro" i Bogusia "Perełki". Zaproszeni przez panią Lichoniową, ciotkę Perełki, trzej bohaterowie spędzają wakacje w leśniczówce nad jeziorem.

W pobliskim zamku dochodzi do niezwykłych wydarzeń, przypisywanych działaniom duchów: pojawiają się światła, hałasy i widmowe postacie. Chłopcy zakładają klub detektywów, by wyjaśnić tajemnicze zjawiska. Wkrótce przekonują się, że zamek ukrywa jakiś sekret, a po okolicy krąży wielu dziwnych i podejrzanych osobników.

W 1970 roku na podstawie "Wakacji z duchami" powstał bardzo znany serial telewizyjny, a w 1978 roku słuchowisko radiowe w adaptacji Anny Lisowskiej-Niepokólczyckiej. Reżyserował Zdzisław Dąbrowski, realizacja Alina Langiewicz.

Grają: Wiktor Zborowski, Tomasz Zaliwski, Bohdana Majda, Jerzy Rogowski, Marian Opania, Wiesław Nowosielski, Konrad Morawski, Ignacy Machowski, Mirosława Krajewska, Mieczysław Hryniewicz, Zygmunt Hobot, Helena Dąbrowska, Magdalena Cwenówna.

kk

Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak