Słuchowisko "Między ustami a brzegiem pucharu" w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 06:29
Od 1 września - od poniedziałku do piątku, ok. godz. 10.35 - w Programie 1 można będzie słuchać fragmentów słuchowiska według powieści Marii Rodziewiczówny pt. "Między ustami a brzegiem pucharu" z roku 1887.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/shutterstock.com

Akcja powieści toczy się na przełomie XIX i XX wieku w Berlinie. Hrabia Wentzel Croy-Dülmen nie stroni od kobiet i nocnego życia. Młody, przystojny, rezolutny, uważa się za Niemca i gardzi swoim polskim pochodzeniem.


Czytaj także:


Kiedy jednak traci głowę dla ślicznej Polki, Jadwigi Chrząstkowskiej, postanawia odwiedzić rodzinny majątek, by zbliżyć się do tajemniczej i dumnej dziewczyny. Ta, obojętna na jego zaloty i zaręczona z innym, nie zamierza mu ulegać. Wentzel z kolei nie chce dać za wygraną. Zrobi wszystko, by zdobyć serce Jadzi.

W radiowej adaptacji w reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego z roku 1983 zagrali m.in. Krzysztof Kołbasiuk, Joanna Sobieska, Zofia Rysiówna, Marcin Sławiński i Leonard Pietraszak.


Czytaj także

Premierowy "Radiobook" - "Czahary" Marii Rodziewiczówny [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 19:10
W serii Polskiego Radia "Radiobook" - w ramach której prezentowane są w formie dźwiękowej najwybitniejsze i najciekawsze utwory literackie - w tym tygodniu proponujemy powieść Marii Rodziewiczówny pt. "Czahary". Czyta Gustaw Lutkiewicz (nagranie z 1985 roku).
rozwiń zwiń