Kosmiczne rekolekcje w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 19:30
"Wszechświat jest tylko drogą, czyli kosmiczne rekolekcje". Książka napisana przez księdza profesora Michała Hellera to podróż nie tylko poprzez świat duchowy.
Audio
Henryk Talar
Henryk TalarFoto: Wojciech Kusiński/PR

Dzieło wybitnego kosmologa to medytacja nad całym wszechświatem, nieskończonością, niezwykłością matematyki i kosmosu. Zapraszamy do posłuchania fragmentów ksiązki.

/

To krótkie rozważania o sensie życia, o końcu świata i o tym, czy wiemy, co będzie po naszej śmierci. Pisane przystępnym językiem, pozwalają poznać nie tylko rzeczywistość, którą opisuje fizyka, ale zmuszają do tego, żeby zastanowić się nad niezwykłą rolą człowieka w historii kosmosu. To rozważania o stworzeniu, ale także próba usprawiedliwienia wszechświata. To intymne rozmowy w nocy i niezwykłe zamyślenia nad tym, kim jest Wielki Nieznajomy.

Fragmenty książki czyta Henryk Talar.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Czytaj także

Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego: Czy technika zastąpi człowiekowi Boga?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2008 15:35
Na pytanie: czy technika zastąpi człowiekowi Boga odpowiada ks. prof. Michał Heller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia naukowców

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 10:15
- Grecki matematyk i filozof przyrody - Archimedes; pierwszy polski zdobywca Nagrody Templetona - Michał Heller to uczeni, których przy stole wigilijnym chętnie spotkaliby znani polscy przedstawiciele świata nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Watykan i Włoska Agencja Kosmiczna tworzą wspólny portal

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 13:35
Watykan uruchamia w Internecie nowoczesny portal naukowy. W szerzeniu wiedzy kościołowi pomaga Włoska Agencja Kosmiczna, ASI.
rozwiń zwiń