"Afryka moja miłość"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 08:30
Afryka stała się jej drugim domem i, choć opuściła ją wiele lat temu, wciąż tu wraca. Tym razem wyrusza w pieszą wędrówkę do Namibii.
Audio
Afryka moja miłość
"Afryka moja miłość"Foto: materiały prasowe

Corine Hofman to Szwajcarka o niemiecko-francuskich korzeniach. Jej pierwsza książka sprzed 10 lat, "Biała Masajka", została przetłumaczona na 20 języków i przeniesiona na ekran. W Polsce doczekała się sześciu wydań! A swą najnowszą książkę Autorka dedykuje ludziom w Kenii, których dzielność i siła dodawała jej zawsze odwagi do życia.

Autorka odwiedza jedne z największych afrykańskich slumsów, opisuje mieszkańców Nairobi, ich codzienne zmagania, walkę z nędzą i głodem. Niezwykle sugestywnie opowiada o ich losach.
Wreszcie dociera do miejsc szczególnie jej drogich. I to nie sama. Towarzyszy jej córka, Napirai, która po raz pierwszy od prawie dwudziestu lat odwiedza kraj swego pochodzenia. W rodzinnej wiosce ma okazję poznać swoich kuzynów, przyrodnie rodzeństwo, babcię i ojca, którego nie pamięta.
Czyta Katarzyna Żak.

Czytaj także

Niemiecki bestseller w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 20:38
"Pod niemieckimi łóżkami" to opowieść o przygodach polskiej sprzątaczki w najbogatszym państwie Europy. Książkę Justyny Polanskiej czyta Julia Kamińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia życia Magdaleny Samozwaniec

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 16:07
Fragmenty książki Rafała Podrazy "Córka Kossaka" w interpretacji Joanny Szczepkowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Krall "Biała Maria"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 20:50
Zofia Kucówna czyta w radiowej Jedynce wybrane fragmenty książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia niewiarygodna, choć prawdziwa

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:50
Izolda-Maria straci całą rodzinę i przez Wiedeń trafi do Oświęcimia by znaleźć się w Berlinie jako ... rasowa Niemka. Po wojnie jej dramatyczna odyseja bynajmniej się nie skończy. Czyta Zofia Kucówna.
rozwiń zwiń